Мозочниот удар може да се случи секому. Во продолжение прочитајте ги симптомите кои се јавуваат после мозочен удар: Мозочниот удар може да се случи ...
сите 10 | | | веќе видена

Американската управа за храна лекови во 1987 година вовела револуција во фармацевтската индустрија со забрана за користење на одредени бои и мириси откако на ...
сите 11 | | | веќе видена

Агенцијата за стандарди во прехрамбените производи во Велика Британија објавила предупредување дека бактеријата Ешерихија коли може да се добие од сирово ...
| | веќе видена

Незапаметено невреме го погоди синоќа источниот дел од Босна и Херцеговина. Во местото Власеница ветерот во градските подрачја откорнал стебла, кровови од куќи ...
сите 34 | | | веќе видена

Здравата исхрана може да спречи, но и да излечи многу болести. Не вреди терапија, ако не се храните здраво. Здравата исхрана може да спречи, но и да ...
сите 12 | | | веќе видена

Кај крвната слика не се важни само бројот на крвните зрнца, туку и нивото на хемглобин. Доколку е нзок ќе дојде до намалување на преносот на кислород, а тоа на ...
сите 32 | | | веќе видена

Постои зеленчук кој се користи веќе неколку години за лекување на разни болести, бидејќи неговите својства се многу ефикасни, особено при проблеми со троидната ...
сите 7 | | | веќе видена

Запира и намалува оксидативен стрес, ја прочистува крвта, поттикнува апетит, го чисти телото од отрови - тоа се само некои од предностите на супербилката. ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден од првите веројатни симптоми на заболување од рак се појавува по дланките, тврдат англиските експерти по медицина. Еден од првите веројатни ...
сите 10 | | | веќе видена

Природните лекови и здравата исхрана воопшто, ќе випомогнат повеќе од класичните лекови и тоа без штетни последици. Многу луѓе патат од проблеми со коските или ...
сите 16 | | | веќе видена

Ако среде зима останете без греење или едноставно не може да го поднесете студот,и постојано ви студи, постојат неколку начини и трикови со кои можете набрзина ...
сите 3 | | | веќе видена

next