Не се вели залудно дека кај естетската хирургија најважна е мерата. Двесет и пет годишната Анела од Полска немала мера, а последиците се видливи на неа. ...
сите 3 | | | веќе видена

Многумина од вас и не знаат дека сами можат да ја поправат батеријата од лаптопот дома и тоа многу едноставно. Вашиот фрижидер во кој ги чувате намирници може ...
сите 5 | | | веќе видена

Доколку сакате да го обликувате своето тело, да ги остраните вишокот маснотии и да го намалите струкот за неколку сантиметри, овој метод ќе ви биде од помош. ...
сите 5 | | | веќе видена

Многупати сме имале можност да се увериме дека Босанците се досетливи и имаат идеи, за кои на другите луѓе не би им паднало на памет. Во исто време умеат да ...
сите 11 | | | веќе видена

Ново истражување на Универзитетот Брунел во Лондон изнесе интересни податоци, кои многумина би сакале да ги прочитаат. Ново истражување на ...
сите 5 | | | веќе видена

„Гентри“ во дел од светот е познат како музички состав сочинет од три тенори. Поради претстојниот празник Божиќ снимиле видео запис за божиќната песна „Oh ...
сите 6 | | | веќе видена

Многу луѓе не се ни свесни дека инфарктот може да се спречи со едноставна, моќна намирница - кајенска пиперка (најпознатата чили пиперка) и тоа за само една ...
сите 3 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 5 декември. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 5 декември.Денеска ...
сите 8 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози. Врнежи од снег со променлив интензитет се бележат во Маврово и на планинскиот превој ...
сите 117 | | | веќе видена

Утрово во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж ...
сите 304 | | | веќе видена

Еден од поголемите празници што нашиот народ ги празнува со домашни служби е и празникот на светата великомаченичка Варвара. Еден од поголемите празници ...
сите 11 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар – Струга во близина на село Џепиште поради одрон на голем камен се одвива по една коловозна лента во должина од 20 метри. ...
сите 126 | | | веќе видена

next