Македонски Медиа Сервис

Поради случена сообраќајна незгода вечерва од 20:30 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, на местото викано „кај тунелот Т2″, помеѓу Гевгелија и Неготино, ...
сите 58 | | | веќе видена

За нормално и ефикасно функционирање на Обвинителството неопходни се 230 обвинители – вели во интервју во Мкедонската информативна агенција, републичкиот јавен ...
сите 5 | | | веќе видена

Не поминаа ни неколку денови од 2019 година, а веќе има предизвик инспириран од филмот „Bird Box“, предупредува Нетфликс.Bird Box инспирираше нешто чудно и ...
сите 35 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Манчестер Сити би можел да биде исфрлен од европските турнири – открива поранешниот премиер на Белгија, Ив Летерм кој сега е претседател и ...
сите 7 | | | веќе видена

Родителите имаат многу задачи и одговараат на многу прашања поставени од децата. Еден од предизвиците е и како да му се објасни на детето вредноста на парите. ...
сите 3 | | | веќе видена

На една од предновогодишните забави што беа организирани за вработените во училиштата во Штип, дошло до инцидент што го предизвикал директор на основно ...
сите 2 | | | веќе видена

Серија впечатливи моменти се случија низ историјата на одржувањето на наградите „Златен глобус“. Дел од најпечатливите или најшокантните, можете да погледнете ...
сите 16 | | | веќе видена

Во поликлиниките на територија на град Скопје до 14 часот вакцинирани се вкупно 371 дете – соопшти попладнево Министерството за здравство, кое прогласи ...
сите 322 | | | веќе видена

Кога една од членките на кланот Кардашијан очекува бебе, фановите веднаш почнуваат „да се опседнуваат“ со претпоставки околу полот, името… Овој пат, се ...
сите 15 | | | веќе видена

Лука Модриќ, најдобриот хрватски спортист и фудбалер на светот,својата колекција на лични признанија ,денес додаде уште едно,награда за најдобар спортист на ...
сите 36 | | | веќе видена

next