Канал 77

Лидер на партија што е дел од турската владина коалиција повика за одржување предвремени избори, јавија турски медиуми.– Не е можно за Турција да чека до 3 ...
сите 118 | | | веќе видена

Извештајот на ЕК е верификација на напорите на сите кои придонесоа: Владата, Собранието, сите партии, граѓанските организации и медиумите, вели Бојан Маричиќ, ...
сите 187 | | | веќе видена

Се одложи денешното рочиште за Монструм, предметот кој неодамна го презеде Специјалното јавно обвинителство. Иако обвинителката Фатиме Фетаи рече дека се ...
сите 354 | | | веќе видена

Секретаријатот за европски прашања (СЕП) на полноќ на својата веб страница го објави Деталниот фактографски извештај за имплементација на Планот 3-6-9.– ...
сите 59 | | | веќе видена

Словачкиот министер за внатрешни работи, Томаш Друкер денеска изјави дека поднесува оставка, само неколку недели откако ја презеде функцијата. Тој својата ...
сите 19 | | | веќе видена

Факт е дека сработивме и навистина Македонија заслужува кристално чиста препорака од Брисел – изјави денеска премиерот, Зоран Заев во пресрет на објавувањето ...
сите 256 | | | веќе видена

Речиси шест часа траеше денешното рочиште за обидот за убиство на лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села. Рочиштето заврши со сослушување на третиот ...
сите 65 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари се надева дека директорот на Gостиварската гимназија, во чиј двор во петокот се случи инцидент ќе биде разрешен од ...
сите 14 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Осман во пресрет на утрешното излегување на извештајот за состојбите и напредокот на Република Македонија, ...
сите 75 | | | веќе видена

next