Македонски Медиа Сервис

Македонската филхармонија утревечер од 20 часот ќе го одржи концертот „Моја љубов“ посветен на Денот на вљубените.Под диригентство на маестро Борјан Цанев, ќе ...
сите 20 | | | веќе видена

Утрово најстудено е во Маврово, -9 степени, а максимални два се измерени во Дојран.Според УХМР, -7 е во Берово, -5 во Скопје-Петровец и Лазарополе, -4 во Крива ...
сите 206 | | | веќе видена

Во периодот од распишување до оддржување на изборите за претседател и за градоначалник во неколку општини не смее да се почне било каква изградба на објекти со ...
сите 18 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алкесис Ципрас, синоќа во Минхен ја добија наградата „Евалд фон Клајст“.Домаќин на ...
сите 73 | | | веќе видена

Европската комесарка за дигиталното општество и економија во интервју за МИА зборува за нејзината претстојна посета на Северна Македонија, но и за политичките ...
сите 55 | | | веќе видена

Денеска во 13:10 часот од водите на Вардар е извлечено безживотно женско тело.Како што информираат од МВР телото е извлечено во близина на железничкиот мост во ...
сите 38 | | | веќе видена

Државниот студентски центар денеска организираше акција во чии рамки беше исчистен отпадот од кровот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу” – соопшти ...
сите 15 | | | веќе видена

Со 408 гласови „за“ професорката, Гордана Силјановска Давкова денеска беше избрана за претседателски кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за претстојните ...
сите 321 | | | веќе видена

Владата на Обединетото Кралство во однос на Македонија ќе го користи терминот Република Северна Македонија – соопшти денеска секретарот за надворешни работи ...
сите 41 | | | веќе видена

По прес конференцијата на ВМРО ДПМНЕ од Штип, на која изнесоа податоци за парцелата во центарот на градот, каде се гради зграда, со демант излезе компанијата ...
сите 4 | | | веќе видена

Сообраќајна незгода се случила утрово околу 4 часот по полноќ во центарот на Штип – потврдија за Канал 77 од СВР Штип.До незгодата дошло, кога возило со ...
сите 12 | | | веќе видена

next