Македонски Медиа Сервис

Само тројца од девет кандидати ќе влезат во трката за претседател на државата на 21 април. Државната изборна комисија денеска потврди дека Гордана Силјановска ...
сите 134 | | | веќе видена

Сообраќајот на магистралниот пат Битола-Ресен, кај местото Макази, е нормализиран, информираат од АМСМ.Сообраќајот беше во прекин од 17 часот поради опожарена ...
сите 9 | | | веќе видена

Перспективите на процесот на проширување на Европската унија, како значен дел во создавањето на европската иднина, беше тема на Неформалниот министерски ...
сите 21 | | | веќе видена

Република Северна Македонија е земја што нема билатерални спорови и е во процес на пристапување во НАТО. За нас тоа претставува голем успех и сега сме ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска се сретна со министерот за Ерусалим и за заштита на животната средина на државата Израел Зеев Елкин, ...
сите 52 | | | веќе видена

Собранието попладнево во рамки на 86-та седница ја продолжи расправата по интерпелацијата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, која беше ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија Ѓорге Иванов не ги потпиша Указите за прогласување на шест закони донесени на 28 февруари оваа година, соопшти ...
сите 86 | | | веќе видена

Младите спортисти се најголема афирмација на државата во светот, а преку конретни механизми ги подобруваме состојбите во спортот, е истакнато на денешната ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска оствари средба со шефот на Набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за претстојните претседателски избори ...
сите 50 | | | веќе видена

Холокаустот останува општо мерило за најголемото можно зло од темнината на човековата душа. Антисемитизмот се уште не е поразен и затоа потребен е активизам и ...
сите 41 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос конечно се реши да се огласи по тешките денови кои ги минува клубот. Тој капитенски ја презеде одговорноста и се обвини ...
сите 3 | | | веќе видена

Тројца пациенти со симптоми на морбили биле прегледани во текот на вчерашниот ден на Клиниката за инфективни болести од кои двајца возрасни пациенти се ...
сите 50 | | | веќе видена

Пехчевци се организираат за помош откако синоќа во пожар целосно изгоре куќата на 86 годишниот Михаил Митриновски од Пехчево. Градежен материјал, работна рака ...
сите 8 | | | веќе видена

Металург го очекува меч од СЕХА лигата, последното коло од ова натпреварување, кој клубот од Автокоманда ќе го одигра утре.На пресконференцијата пред мечот ...
сите 55 | | | веќе видена

Јувентус го дочекува Атлетико Мадрид во Торино, во реванш мечот од осминафиналето во ЛШ.По првиот меч, Атлетико има фантастичен резултат против силниот ...
сите 144 | | | веќе видена

Старите занаети изумираат, но на нивно место се појавуваат. Ковачите, јорганџиите и кујунџиите едвај опстојуваат, но маникирите, козметичарите и фризерите ...
сите 2 | | | веќе видена

next