Македонски Медиа Сервис

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева изјави дека по бугарското претседавање со ЕУ, процесот на европска интеграција на Западниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавниот обвинител на Република Македонија до Собранието ќе поднесе барање за давање автентично толкување на член 22 од Законот за Специјалното јавно ...
сите 60 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери утре треба да ги распише претседателските избори, за кои првиот круг треба да се одржи на 21 април, а вториот круг на ...
сите 118 | | | веќе видена

Град Скопје досега нема добиено доказ дека Болницата за гинекологија во Чаир почнала некаква постапка за решавање на проблемот со аерозагадувањето, кое го ...
сите 11 | | | веќе видена

Во детството, поради специфичнниот и налик вештачки изглед, Јужносуданката Дуки Тот била исмевана, па дури и жртва на насилство. По победата на австралиското ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македонија денеска треба да се состане Комисијата за селекција, која треба да го изврши да го изврши рангирањето на кандидатите за ...
сите 195 | | | веќе видена

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов изјави дека не е нарушен образовниот процес со тоа што вчера за нов в.д. директор на средното хемиско-технолошко ...
сите 24 | | | веќе видена

Сите наоди во врска со непрефрлувањето средства во Вториот пензиски фонд се предадени во Основното јавно обвинителство. Соглано Кривичниот законик, сите што ...
сите 51 | | | веќе видена

Намален е бројот на кражби минатата година во Вардарски регион, споредено со 2017 година, се краде и ракија. Оваа информација за МИА ја потврди Верољуб ...
сите 48 | | | веќе видена

Радмила Шеќеринска ја посети тетовската касарна „Кузман Јосифоски Питу“. Најави дека ќе се вложат пари за подобрување на физичката активност на војниците со ...
сите 118 | | | веќе видена

Во една мостра замрзнати јагоди по потекло од Србија и во производот „зеолит”, што се продава како додаток за исхрана, е утврдено зголемено присуство на олово, ...
сите 54 | | | веќе видена

Процедурите и роковите се познати, а одлуката СДСМ ќе ја донесе на 3-ти март на конгрес. Во меѓувреме течат дискусии, консултации и анализи, а сега сме ...
сите 32 | | | веќе видена

Комисијата за национална одбрана и надворешни работи на грчкиот Парламент, денеска ја започна седницата на која се разгледува нацрт-законот за „Ратификација на ...
сите 322 | | | веќе видена

Да не се заборава ручекот на оган, бидејќи неколку пожари веќе биле предизвикани од несовесност при готвење, да се внимава кога се горат прачките по резидбата, ...
сите 69 | | | веќе видена

Портпаролката на Европската Комисија, Маја Коцијанчиќ ги потсетува сите политички актери во Македонија дека слободата на медиумите и новинарите е од посебна ...
сите 14 | | | веќе видена

next