Канал 77

На четириесет и деветгодишна возраст, во болница во Лос Аџелес почина актерот Верн Тројер, кој стана најпознат по улогата Мини Ми во серијалот филмови „Остин ...
сите 4 | | | веќе видена

Земјоделците очекуваат решавање на нивните проблеми, а не манипулации и лаги од страна на СДСМ и министерот за земјоделие, Љупчо Николовски – реагираше денеска ...
сите 18 | | | веќе видена

Четириесет и четиригодишен маж од селото Грешница се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна незгода која се случила вчера попладне на локалниот пат ...
сите 297 | | | веќе видена

Во форма на прашања и одговори, а не класична книга, на разбирлив и едноставен начин, професорот по политички науки и историја на атинскиот Универзитет ...
сите 97 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку писмено соопштение реагираше на видео обраќањето на вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи.Реакцијата во ...
сите 6 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи од Скопје до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 24-годишен скопјанец кој минатиот месец изврши кражба ...
сите 162 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Европскиот совет, Херман Ван Ромпој во емисија на Франс 24 предупреди дека се можни немири во регионот од поранешна Југославија без ...
сите 39 | | | веќе видена

Стремежот на САД да го промени нуклеарниот договор со Иран испраќа многу опасна порака, а тоа е дека земјите не треба да преговараат со Вашингтон, предупреди ...
сите 63 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи во своето неделно видео обраќање на социјалната мрежа „Фејсбук“ оценува дека Македонија доби ...
сите 11 | | | веќе видена

next