Канал 77

Тракторите треба да се регистрираат особено сега кога се интензивираат земјоделските активности на тиквешките полиња, апелираат од полицијата во Кавадарци. ...
сите 57 | | | веќе видена

Кој би рекол дека јачменовата трева која е многу лесно да се одгледа во саксија во домашни услови е толку лековита? Засадете ја уште денeс и веднаш вклучете ја ...
сите 26 | | | веќе видена

Комесар за соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, кој денеска се обрати на заедничка прес конференција со премиерот Заев, оствари ...
сите 19 | | | веќе видена

Значењето на првиот Дигитален Самит што се одржува во Скопје – тема на заедничката прес конференција на министерот за информатичко општество и администрација ...
сите 107 | | | веќе видена

Партијата Левица повикува на работнички протест, за одбележување на Меѓународниот ден на трудот – Први мај.Со протест во Скопје на први мај, ќе се манифестира ...
сите 24 | | | веќе видена

Повеќе од 100 осомничени се приведени, а седум лица се уапсени во рациите изведени ширум Германија, насочени против организаторите на присилна проституција и ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешната министрка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска не дојде на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за што одбраната до Судот достави лекарско ...
сите 248 | | | веќе видена

Со церемонијата на свеченото отворање денеска отпочна со работа дводневниот регионален настан „Дигитален Самит на Западен Балкан“. На свеченото отворање за ...
сите 126 | | | веќе видена

Со сведочење на поранешниот пратеник, Александар Стојкоски започна денешното судење за нападот врз лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села кој се случи ...
сите 42 | | | веќе видена

Властите во руската република Башкортостан (Башкирија) соопштија дека четири лица, меѓу кои три деца, се во тешка здравствена состојба откако тинејџер извел ...
сите 16 | | | веќе видена

next