Македонски Медиа Сервис

Министрите од редовите на Независни Грци ќе ги напуштат министерствата доколку Договорот од Преспа дојде во грчкиот парламент. Ова во интервју за солунското ...
сите 293 | | | веќе видена

Министерството за здравство апелира до сите родители да ги вакцинираат децата со МРП вакцина. Потсетуваме дека се уште е на сила наредбата дека децата, кои се ...
сите 358 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска крие дел од имотот. Таа во својот анкетен лист не го пријавила имотот на невенчаниот сопруг, Горан ...
сите 18 | | | веќе видена

Женско е првото новороденче во 2019 година на акушерското одделение во Општата болница со проширена дејност од Кочани. На свет го донесе мајката Елсида ...
сите 23 | | | веќе видена

Поголем број на пожари се евидентирани во против пожарната единица Кавадарци во годината што одмина, споредено со 2017 година. Се бележат 273 интервенции во ...
сите 32 | | | веќе видена

Италијанската полиција вели дека крадците што ограбиле 2,3 милиони евра на автопат во јужна Италија користеле багери за да го отворат блиндираното возило што ...
сите 4 | | | веќе видена

Калуѓерки во цела Индија проговорија за сексуално злоупотребување во католичката црква во земјата, за свештеници кои ги присилувале на секс, за допирање и ...
сите 27 | | | веќе видена

Триесет вработени во различни организациски единици на МВР се еднократно наградени заради остварените забележителни резултати во работењето во текот на ...
сите 24 | | | веќе видена

Радио телевизија Србија објави дека познатиот српски актер Марко Николиќ , починал на 1 јануари во Градската болница во Белград.Николиќ е роден на 20 октомври ...
сите 16 | | | веќе видена

Дипломатот Џо Сонг-гил исчезнал заедно со својата сопруга откако ја напуштип амбасадата на почетокот на ноември, кажал јужнокорејскиот дипломат Ким Мин-ки, ...
сите 58 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ станува омилен во целиот регион. Популарниот тенисер ја искористи шансата да каже дека спортистите од соседството ги ...
сите 81 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на екипи на ЈП „Македонија ...
сите 435 | | | веќе видена

Под влијание на многу студена воздушна маса следува период на променливо и студено време со температури кои на повеќе места ќе се задржат под нула, информира ...
сите 363 | | | веќе видена

Портпаролката на Нова демократија и европратеничка, Мариа Спираки, во интервју за грчкото радио „Њуз247″, уште еднаш повторува дека Нова демократија нема да го ...
сите 288 | | | веќе видена

Управата на Арсенал знае како да ги налути навивачите, откако најавија дека ќе го ангажираат Кејлор Навас од Реал Мадрид, а тоа не им се допадна на ...
сите 19 | | | веќе видена

next