Македонски Медиа Сервис

ММС, 08.02.2019Швајцарскиот суд во Луцерн деновиве осудил брачна двојка од Босна и Херцеговина со парична казна од 14.400 швајцарски франци, бидејќи во таа ...
сите 14 | | | веќе видена

Помалку од два месеца до крајниот датум за излез на Обединетото Кралство од ЕУ, предвидено на 29 март, и во отсуство на напредок во преговорите меѓу двете ...
сите 13 | | | веќе видена

Ако ” Фолксваген ” успее во својата намера, тоа ќе биде благодарение на радикална и ризична стратегија, што настана по најголемиот скандал во неговата историја ...
сите 4 | | | веќе видена

Сончево време со мала до умерена облачност не’ очекува денеска во Македонија. УХМР најавува и слаб до умерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе ...
сите 246 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска на седница треба да расправа за утврдување на Предлог – листата за именување на претседател ...
сите 156 | | | веќе видена

Двајцата лидери Алексис Ципрас и Зоран Заев ќе треба да се сретнат некаде, дали тука, дали таму, дали на некое трето место, бидејќи започнува нова ера. Mеѓутоа ...
сите 81 | | | веќе видена

Во 10 часот по локално време, (во 9 часот по македонско време) откако доби зелено светло од надлежната Комисија, нацрт законот за ратификација на Протоколот за ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска треба да ги распише претседателските избори, за кои првиот круг треба да се одржи на ...
сите 97 | | | веќе видена

Од водите на Вардар доцна попладнето е извлечено телото на 68-годишниот жител на гостиварско село Балиндол, кој изутрината беше пријавен за исчезнат. По ...
сите 14 | | | веќе видена

Комисијата за селекција ја објави ранг листата на кандидати за претседател и за членови на Државната комисија за спречување на корупцијата.Прворангиран со 100 ...
сите 171 | | | веќе видена

Масајоши Сон, најбогатиот човек во Азија, поради добрите резултати на пазарот на капитал стана побогат за неколку милијарди долари. Тој е основач и извршен ...
сите 4 | | | веќе видена

Група европски и јужноамерикански земји ќе се сретнат во уругвајската престолнина Монтевидео за да бараат нови избори во Венецуела, во обид да се реши ...
сите 118 | | | веќе видена

Фестивалот „Киненова“ и минатата година не беше поддржан бидејќи не ги задоволуваше критериумите. Крајно неточно и тенденциозно е мешањето на филмот „Ругање на ...
сите 3 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 100 | | | веќе видена

next