Канал 77

По најавата за ребалансот на Буџетот кон средината на годината, ВМРО-ДПМНЕ реагираше со соопштение.Реакцијата во интегрална верзија во продолжение:ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 30 | | | веќе видена

Стејт департментот го објави извештајот за човековите права за 2017 година во Република Македонија, кој во делот за корупција и владина транспарентност нотира ...
сите 33 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев денеска изјави дека ќе се појави како сведок во случајот „Монструм“ доколку тоа од него го побара судот. Сите материјали кои ги имал за ...
сите 168 | | | веќе видена

Денеска во Струмица се одржа петтата Регионална конференција на земјоделските задруги која се организираше под мотото „Да изградиме кооперативно ...
сите 44 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот суд на правдата, Коен Ленертс по повод писмото на Словенија до Европската комисија, во кое Љубљана најави тужба против Хрватска во ...
сите 42 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска преку писмено соопштение реагираше во врска со случајот „Монструм“.Косовскиот Премиер Рамуш Харадинај на семејствата на ...
сите 185 | | | веќе видена

Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“ во Гостивар го објави конкурсот за годинашното петто издание на манифестацијата.Според пропозициите во ...
сите 11 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека ги прекинала тестовите на балистичките ракети со долг домет и планира да ги затвори полигоните за тестирање на нуклеарни бомби – ...
сите 279 | | | веќе видена

Нови проекти од областа на социјалата, инфраструктурата и поддршка на малите и средни претпријатија во фокус на Пролетните средбите на македонската делегација ...
сите 48 | | | веќе видена

Министерството за здравство денеска во Градскиот парк организира забавно-едукативен настан по повод одбележувањето на Европската недела на имунизација.На ...
сите 121 | | | веќе видена

next