Македонски Медиа Сервис

Педметотот со КОК бр. 3/19 од обвинителството означен како „Талир” оформен по одобрен обвинителен акт на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани ...
сите 20 | | | веќе видена

Со традиционалното василичарско оро и палење на маските на двете друштва Горна и Долна маала во центарот на Вевчани попладнево ќе заврши годинашниот Вевчански ...
сите 39 | | | веќе видена

Околу сто изгубени персонализирани картички „Скопска”, најголем дел ученички, три паричници, две здравствени книшки, чифт клучеви, едно детско ранче, патна ...
сите 10 | | | веќе видена

Големо дерби беше одиграно во Португалија меѓу Спортинг Лисабон и Порто, а на мечот немаше голови, но сепак имаше многу возбудувања.Домашните навивачи ...
сите 17 | | | веќе видена

Решеност да оди до крај за Договорот од Преспа изрази грчкиот премиер Алексис Ципрас, порачувајќи дека исто како што соседите не се повлекоа, така и Грција ...
сите 87 | | | веќе видена

Претседателот на Стопанската комора на Македонија и потпретседател на Коморскиот инвестициски форум, Бранко Азески, денеска во Виена, ќе учествува на настан на ...
сите 20 | | | веќе видена

Договор за финансиска поддршка за евтини авиолинии ќе потпишат денеска министерот за транспорт Горан Сугарески и претставници на нискобуџетната авиокомпанија ...
сите 67 | | | веќе видена

Спасувачката операција во Пирин заврши успешно. Петмината скијачи и сноубордери, кои скијале надвор од назначени локации и при тоа паднале во провалија, се ...
сите 44 | | | веќе видена

Македонската машка ракометна репрезентација позитивно одговори на вториот предизвик од Светското првенство во ракомет 2019. Убедлива победа од 28 наспроти 23 ...
сите 152 | | | веќе видена

Нови жртви од снежната бура во Австрија. Тројца германски скијачи загинаа на австриските Алпи, а уште едно лице се води з исчезнато, јави полицијата.Возраста ...
сите 28 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО ДПМНЕ со реакција до јавноста по одржаната прес конференција на министеркста за одбрана Радмила Шекеринска, министерот за надворешни работи ...
сите 77 | | | веќе видена

Бездомниците кои преноќуваат во прифатниот пункт Момин Поток во Скопје, денеска добија оброк преку најдобро рангираното иновативно решение за искористување на ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска до 10:00 часот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се хоспитализирани уште две ...
сите 187 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас од членовите на грчкиот Парламент побара итно гласање за доверба на неговата Влада,откако оставка поднесе Министерот за одбрана ...
сите 317 | | | веќе видена

Денеска е ден за сатира, за смеење и малку да се пошегуваме за да најдеме некое друго значење на она со што се занимаваме и го правиме секој ден. Ова го ...
сите 57 | | | веќе видена

Ако дадеме глас за доверба на Владата, тоа е како да го поддржуваме Договорот од Преспа, рече претседателот на Независни Грци кој на прес- конференција веднаш ...
сите 318 | | | веќе видена

next