Канал 77

Промена на претседателот на синдикалната организација бараат работниците од кавадаречки Фени преку писмо упатено до јавноста во кое стои дека се задоволни од ...
сите 28 | | | веќе видена

За советот на родители, виновник за немилите настани со ученичката екскурзија каде две деца беа оставени сами цел ден во Италија била Агенцијата организатор на ...
сите 30 | | | веќе видена

Проблеми со отпад, криволов, илегална сеча на шумата. Ова се главните забелешки на жителите од Општина Теарце, кои на трибина беа запрашани околу нелегалните и ...
сите 13 | | | веќе видена

Актуелниоит вицепрвак во НБА лигата тимот на Кливленд успеа да се пласира во полуфиналето на Исток откако синоќа во мајсторката од 1.коло на домашен терен ја ...
сите 89 | | | веќе видена

Дивите тезги и инвентарот од кафулињата и рестораните, се уште стојат на јавните површини во Тетово и покрај завршувањето на акцијата – Твој град твоја јавна ...
сите 13 | | | веќе видена

Од 24.04.2018 година од 11 часот, автопатот Демир Капија – Смоквица е целосно оспособен за одвивање на сообраќај. За користење на истиот (во правец Скопје – ...
сите 40 | | | веќе видена

Луис Хамилтон е нов лидер во генералниот пласман откако среќно стигна до победа во Баку. Британецот се искачи на највисокот место на пиедесталот благодарејќи ...
сите 29 | | | веќе видена

next