Македонски Медиа Сервис

Неколку папки со монети утрината биле одземени од домот на поранешниот градоначалник на Кавадарци, Александар Панов од полицијата. Некои медиуми објавија дека ...
сите 29 | | | веќе видена

Повеќе граѓани сопственици на фирми пријавиле дека во текот на минатиот месец се измамени од лице кое лажно се преставувал под името Владимир Николовски. Имено ...
сите 13 | | | веќе видена

Основниот суд Скопје 1 го одби барањето на Основното јавно обвинителство – Скопје за притвор за поранешниот в.д. директор на Централен регистар, Андреа ...
сите 71 | | | веќе видена

Летото и летните горештини се период во кој граѓаните треба да бидат особено внимателни при изложување на сонце поради опасноста од топлотен бран, но не ретко, ...
сите 10 | | | веќе видена

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје донесе решение дека не се исполнети условите за екстрадиција на поранешниот припадник на Ослободителната ...
сите 224 | | | веќе видена

Најдобриот фудбалер на свето, Лука Модриќ се поизвесно е дека уште ова лето ќе го напушти Реал Мадрид.Хрватот не се најде во списокот на фудбалери кој го ...
сите 16 | | | веќе видена

Британската индустрија за храна и пијалоци ја повика владата да се откаже од некои аспекти на законот за конкуренција во случај на нерегулиран Брегзит.Со тоа ...
сите 105 | | | веќе видена

Романија во вторникот објави дека планира да воведе данок на шеќерни безалкохолни пијалоци како една од мерките за борба против дебелината, следејќи ги ...
сите 11 | | | веќе видена

Најновото истражување утврди кога да се јаде последниот оброк во денот за да се ослабе.Научниците од Универзитетот во Алабама велат дека најдобро е последниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука (МОН) соопшти дека донесената пресуда од Управниот суд во со случајот на одземените ингеренции на општина Гостивар за ...
сите 18 | | | веќе видена

Ова лето сигурно ќе го памети штипјанецот Никола Георгиевски, кој пред два дена дена бил ограбен на паркингот на ИКЕА во Солун. Пазарењето во познатата ...
сите 8 | | | веќе видена

На Тиквешко Езеро во Кавадарци во изминатиов период граѓаните забележале штрк на кој му е потребна помош.Имено, според луѓето кои имаат викендички на езерото и ...
сите 3 | | | веќе видена

Мистериозен добротвор оваа година поделил неколку вреќи со пари во вкупен износ од 200.000 евра во германскиот град Брунсвик, јавува агенцијата ДПА.Вреќите во ...
сите 4 | | | веќе видена

Момчето Дин Вејмс (24) е првиот добитник на „доживотна“ лото-награда на Националната лотарија на Велика Британија што излегува во јавност, откако почна ...
сите 19 | | | веќе видена

Најмалку девет деца загинаа, а 11 се повредени откако ученички автобус слетал од патот во бездна во индиската покраина Утаракханда.Полициски службенци ...
сите 14 | | | веќе видена

Основниот суд во Скопје го отфрли барањето на поранешниот војник на ОВК Томор Морина да биде ослободен од притвор.Адвокатот Никола Наумов го потврди ова за ...
сите 207 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Гостивар Арбен Таравари преку социјалните мрежи ја објави пресудата на Управниот суд со која се поништува решението на Министерот за ...
сите 29 | | | веќе видена

next