Македонски Медиа Сервис

Српскиот претседател, Александар Вучиќ во изјава објавена на Инстрагам во 15.20 часот нагласува дека нема да го напушти Претседателството и нема да попушти ...
сите 211 | | | веќе видена

Фото: АрхиваАктивистите од иницијативата „Младите на Штука-Иловица против рудникот“ следната недела ќе протестираат. Тие го закажаа протестот за 24 март, а ќе ...
сите 40 | | | веќе видена

Музичарот, Горан Алачки и уметникот, Живко Поповски – Цветин в четврток и петок ќе организираат ликовно-музичка донаторска работилница во Берово. Целта на ...
сите 6 | | | веќе видена

Муамед Сејдини, преставник од Општински фудбалски сојуз од Кичево, на редовното собрание е избран за нов претседател на Фудбалската федерација на Македонија. ...
сите 39 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска на прес конференција изнесе детали околу потенцијалниот нов концесионер на депонијата „Дрисла“ во Скопје. При тоа, беа упатени ...
сите 12 | | | веќе видена

Полицијата од Нов Зеланд соопшти дека пронајдено е уште едно тело во една од џамиите што биле нападнати, со што бројот на загинатите во престрелките се зголеми ...
сите 130 | | | веќе видена

На кружниот тек кај населбата Ѓорче Петров со Скопје, на комбе кое превезувало патници, му излетало тркалото. Во моментот нестабилното возило предизвика паника ...
сите 16 | | | веќе видена

Пред претседателството на Србија околу 12:30 часот, дојде до судир меѓу демонстрантите и жандармеријата откако претседателот на Покрет за преокрет, Јанко ...
сите 147 | | | веќе видена

Компанијата Фејсбук во првите 24 часа по нападот врз двете џамии на Нов Зеланд отстранила 1,5 милиони снимки од тој грозоморен чин. Од нив, над 1,2 милиона се ...
сите 21 | | | веќе видена

Фото: Grant BradleyАеродромот во новозеландскиот град Данидину е затворен поради сомнителен пакет, соопшти денеска полицијата.Полициски единици и специјални ...
сите 15 | | | веќе видена

Пет лица се повредени синоќа во сообраќајна незгода кој што се случила на булеварот ,,Александар Македонски“ во Скопје. Повредени се возачите и сопатниците во ...
сите 125 | | | веќе видена

Вкупно 56 возачи ја пречекориле брзината на движење со моторно возило во текот на вчерашниот ден во Скопје, а со „пајак” се подигнати 58 возила кои биле ...
сите 90 | | | веќе видена

Бегалецот Никола Груевски, преку неговите адвокати изминатите четири месеци го затрупал Апелацискиот суд во Скопје со жалби за определниот пртивор во ...
сите 14 | | | веќе видена

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Аеродром, Кисела Вода и ...
сите 55 | | | веќе видена

До вторник претпладне ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Во вторник во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во ...
сите 156 | | | веќе видена

Црвениот крст на Република Македонија денеска одбележува 74 години од постоењето и 24 години од полноправното членство во Меѓународната федерација на друштвата ...
сите 40 | | | веќе видена

next