Македонски Медиа Сервис

Проодни се магистралните и регионални патишта во источна и југоисточна Македонија. Раководителот на регионалната подружница ЈП „Македонија пат”-Штип, Кире ...
сите 13 | | | веќе видена

На превојот Плетвар сообраќајот се одвива непречено за сите видови возила, информираат од подружницата на „Македонија пат” во Прилеп. Коловозот е исчистен, има ...
сите 120 | | | веќе видена

Од Дирекцијата за заштита и спасување поради временските услови, нагла промена на температурата, појава на магла и слично, на сите граѓани на Република ...
сите 40 | | | веќе видена

Снегот што врне два дена непрекинато во Кичево и Кичевско, веќе предизвикува големи тешкотии во одвивањето на собраќајот. Во градското подрачје снежната ...
сите 121 | | | веќе видена

Полицијата рачисти серија провални кражби во автомобили, што изминативе две недели беа регистрирани во Гостивар. На осомничениот му определен притвор и од ...
сите 5 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја вчерашната изјава на Христијан Мицкоски и ставот кон Договорот кажа дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од една страна пред ...
сите 19 | | | веќе видена

Италијанската филмска компанија Вајлдсајд најави драмска биографска серија за холивудската актерка Одри Хепберн. Снимањето ќе почне во 2020 година, а ...
сите 4 | | | веќе видена

Навремено да се обезбедат вода и храна за животните во количества доволни за задоволување на потребите на сите животни на одгледувалиштето во траење од ...
сите 14 | | | веќе видена

Поради снегот денеска во Скопје повеќе градски и приградски автобуски линии се скратени. Не сообраќаат автобусите до Средно Водно и до Нерези (Македонско село) ...
сите 50 | | | веќе видена

Да се зачува традиционалното семејство преку ширење и афирмирање на неговите темелни вредности е основната цел на новоформираното Здружение на граѓани ...
сите 3 | | | веќе видена

На само четири километри од радовишкото село Дамјан се наоѓа новото рудно тело „Боров дол“, што значи спас за единствениот рудник за бакар и злато „Бучим“. ...
сите 19 | | | веќе видена

Врнежите од снег од попладне ќе засилуваат, особено во западните и северните делови на Македонија, каде снежната покривка дополнително ќе се зголеми за 10 до ...
сите 283 | | | веќе видена

Уставните измени во третата и последна фаза се на дневен ред на денешното продолжение на собраниската седница, откако вчера со 78 гласови „за“ беше усвоен ...
сите 95 | | | веќе видена

Студениот бран со врнежи од снег што ја зафати Македонија го отежна одвивањето на сообраќајот, но засега без застои и посериозни проблеми. На Меѓународниот ...
сите 277 | | | веќе видена

Шпанските медиуми пишуваат дека Реал Мадрид ги почнал разговорите со претставниците на Жозе Мурињо, кој сакаат да го вработат како нивни следен тренер.Реал ...
сите 61 | | | веќе видена

Војвотката Меган дозволува да допре до неа мислењето на јавноста.„Меган има толку многу на нејзината чинија, помеѓу бременоста и справувањето со реакцијата на ...
сите 38 | | | веќе видена

Истражувачи од Универзитет на Аризона соопштија дека оствариле голем напредок во развојот на средство за контрола на размножувањето на комарците, чија цел е ...
сите 5 | | | веќе видена

next