Канал 77

Заврши денешното рочиште за предметот Титаник 2 , на кое по неколкучасовни натегања беа дадени воведните зборови од страна на СЈО. Обвинетите се изјаснија за ...
сите 48 | | | веќе видена

Набрзо по продолжувањето на судењето за предметот Титаник 2 на СЈО, беше дадена нова пауза од 45 минути. Судијата Ставрев одлучи да го паузира рочиштето за да ...
сите 51 | | | веќе видена

Низа скандали и афери го тресат кавадаречкиот комбинат за никел Фени Индустри по отворање на стечајната постапка и промена на менаџерскиот тим.На крајот на ...
сите 17 | | | веќе видена

Во 14 часот треба да продолжи денешното рочиште за случајот Титаник 2, откако судијата Ставрев даде пауза за да може судските преведувачи да го преведат ...
сите 56 | | | веќе видена

Кривична пријава за триесет и осумгодишен скопјанец, крадец на возило за кое подоцна уценувал дека ќе го расклопи на делови доколку сопственикот не му даде ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска при посетата на Прилеп изјави дека во Македонија не смее да се случува смртност кај децата поради ...
сите 45 | | | веќе видена

Многу скоро ќе се реши ситуацијата со специјализантите по медицина кои упатија отворено писмо до премиерот да им биде исплаќан надоместок – истакна денеска ...
сите 33 | | | веќе видена

next