Македонски Медиа Сервис

На денешната прес конференција на Наум Стоилковски, од СДСМ реагираа со писмено соопштение со својата вообичаена реторика, посочувајќќи дека партијата ...
сите 189 | | | веќе видена

Уставните измени и денеска наидоа на реакција кај опозициската ВМРО-ДПМНЕ, од каде повторно повикаа на предвремени парламентарни избори. Партискиот портпарол, ...
сите 22 | | | веќе видена

Градоначалникот на полскиот град Гдањск, Павел Адамович кој беше нападнат со нож синоќа на хуманитарен собир, им подлегнал на повредите денеска во градската ...
сите 119 | | | веќе видена

Франција го поздравува конечното гласање на уставните амандмани на 11 јануари од страна на Собранието на Поранешната Југословенска Република Македонија, кое е ...
сите 40 | | | веќе видена

Психотерапевтите велат дека штом посегнете по мобилниот телефон на партнерот за „нешто“ да проверите, ова е знак дека нешто не е во ред во врската. Повеќе на ...
сите 4 | | | веќе видена

Татко и син се соочиле со крадци кои што дошле да им крадат дрва од нивниот двор.Фатиле еден од нив на кој пак за кратко време на помош му дошла поголема група ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешниот грчки министер за надворешни работи Никос Коѕијас, кој го стави својот потпис на Преспанскиот договор во интервју за грчкиот весник Катимерини, ...
сите 7 | | | веќе видена

Норвешкиот стручњак Оле Гунар Солскер вчера оствари нова победа на клупата на Црвените Ѓаволи.Јунајтед успеа да слави на гостувањето против Тотенхем со 1-0, ...
сите 87 | | | веќе видена

Тотенхем е поразен од Манчестер Јунајтед на свој терен вчера, но наиде на уште еден проблем.Еден од навивачите на лондонскиот клуб на својот Твитер профил ...
сите 14 | | | веќе видена

Здравствениот систем е во тотален хаос, обвини денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ, од каде прашуваат кој е одговорен за погрешните декларации залепени на 500 МРП ...
сите 57 | | | веќе видена

next