Македонски Медиа Сервис

Во просториите на селската џамија „Абди Бајрактар“ во село Лисишани, општина Пласница, вчера, во попладневните часови, бил нарушен јавниот ред и мир, ...
сите 11 | | | веќе видена

– Во канцеларијата на Агенцијата за поттикнување на развојот на земјоделстото во Велес на јавниот повик на ИПАРД 2 програмата за модерно конкурентно ...
сите 80 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, на некои повисоки места наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција ...
сите 116 | | | веќе видена

Здружението на бранителите за загинатите припадници на војската и полицијата од конфликтот во 2001 година, презеде обврска и за семејствата на загинатите ...
сите 5 | | | веќе видена

Пробацијата заживува во Македонија, тврди директорот на Управата за извршување санкции Јовица Стојановиќ. Првата пресуда за општо-корисна работа е донесена на ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
сите 426 | | | веќе видена

Oфицијалните претставници на компанијата „Глаксо Смит Клајн“, имаа увид во самата вакцина, пакувањето и рокот. Не уверија дека тоа е нивен производ, дека рокот ...
сите 34 | | | веќе видена

Првиот круг од претседателските избори најверојатно ќе се одржи на 21 април, по одложување на првичното планирање на 28 април кога се паѓа Велигден. Вториот ...
сите 9 | | | веќе видена

Албанскиот парламент утре на вонредна седница ќе гласа за предлогот на премииерот Еди Рама за избор на нови министри во неговиот Кабинет. Со оваа прва темелна ...
сите 57 | | | веќе видена

За можноста за воведување заеднички контроли на надлежните органи на Македонија и Албанија на патниот граничен премин Ќафасан, што ќе овозможи забрзување на ...
сите 74 | | | веќе видена

Министерството за економија за годинава има одвоено 53 милиони денари за Програмата за конкурентност, иновативност и претприемништво. Програмата, како што ...
сите 19 | | | веќе видена

next