Македонски Медиа Сервис

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи, Виктор Димовски, кој престојува во работна посета на Канада, покрај средбите во канадското ...
сите 17 | | | веќе видена

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска ја завршува посетата на Вашингтон. Последниот ден од посетата таа имаше ...
сите 25 | | | веќе видена

Премиерот и лидер на СДСМ денеска информираше дека утре во 20 часот во Владата на Република Северна Македонија ќе оствари средба со претседтелот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Еднакви! Можеме!” е слоганот на традиционалниот марш што се одржа денеска по повод Меѓународниот ден на жената, во организација на Форумот на жени на ...
сите 32 | | | веќе видена

Како што информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово, во 11:50 часот е пријавено дека на автопатот Куманово – Скопје има запалено возило. По ...
сите 20 | | | веќе видена

Облачно време со врнежи од дожд и снег на планините и на повисоките места каде ќе се формира и нова снежна покривка најавува Управата за хидрометеоролошки ...
сите 216 | | | веќе видена

Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки од ...
сите 112 | | | веќе видена

Засега не се знаат причините за синоќешниот масакр во ноќен клуб во мексиканскиот крад Саламаника, пренесуваат агенциите. Вооружени мажи дошле со автомобили ...
сите 8 | | | веќе видена

Судот во Линц, Австрија, деновиве осудил на казна затвор од седум години државјанин на Босна и Херцеговина (51), поради кражба на банка во градот Нетингсдорф, ...
сите 4 | | | веќе видена

Доаѓаат пролетни и сончеви денови, а со тоа и отварање на сезоната на нашиот балкон или градина.Старите столчиња за кафе со пријателите може оваа година ќе ...
| | веќе видена

Сте замислиле ли дека уметност може да излезе од комбинација на светки и лепак ?! – Артистката Трили прави портрети со светки и лепак, одлука да го работи ова ...
сите 2 | | | веќе видена

Имате слободно време на располагање па сакате малку да си поиграте во вашата кујна, да направите нешто слатко, а креативно , ќе ви помогнеме во идејата.Вкусни ...
сите 2 | | | веќе видена

Како изгледа кога жените се соочуваат со посилниот пол кога станува збор за работно место?! – Анимираниот филм на „Пиксар“ го доловил тоа на вистински начин. ...
сите 7 | | | веќе видена

Лале – највообичаениот цвет на пролетта. Иако кога ќе се спомене ова цвеќе веднаш се асоцираме на Холандија, еве неколку интересни факти за лалињата кои не сте ...
сите 4 | | | веќе видена

Французите во Париз просечно работат шест часови во денот, но одлучија и со закон да го забранат испраќањето мејлови надвор од работното време, за викенди и за ...
сите 2 | | | веќе видена

Највисоки пензии во државите што произлегоа од СФРЈ и во овој дел на Балканот имаат Словенците – во просек 640 евра. Втора по висина просечна пензија имаат ...
сите 21 | | | веќе видена

next