Македонски Медиа Сервис

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски денеска ќе биде инаугуриран на седница во Собранието на Република Северна Македонија, со што и официјално ќе го ...
сите 270 | | | веќе видена

Во пресрет на летната сезона за четири дена во сообраќај ќе биде пуштен јужниот крак на Коридорот 10, така што на возачите од Србија и регионот до Грција и о ...
сите 77 | | | веќе видена

Од УХМР соопштуваа дека под влијание на серија влажни бранови, утре попладне и во наредните денови времето ќе биде претежно облачно и нестабилно, на повеќе ...
сите 130 | | | веќе видена

Градежните работници на кинеската компанија „Синохидро” при градењето на новиот експресен пат од Крупиште кон Кочани, кај селото Жиганци открија ...
сите 6 | | | веќе видена

Политичкиот азил на Груевски во Унгарија е главната причина зошто Интерпол не објави меѓународна потерница што ја нарачале институциите на северна Македонија. ...
сите 47 | | | веќе видена

Во тек се протести организирани од опозијата, кои траа веќе неколку часа. Протстот почна во 18 часот и 30 минути, а информациите од двете најголеми партии во ...
сите 172 | | | веќе видена

Љубопитни за тоа како граѓаните реагираат на новоиздадената книга на Никола Груевски, поминавме некое време пред штандот на „Ѓурѓа“, кој се наоѓа на крајот од ...
сите 28 | | | веќе видена

Постигнат е новиот светски рекорд во подготовка на шопска салата. Тешка е над 300 килограми, а ја правеа околу 30 студенти од Факултетот за туризам и бизнис ...
сите 7 | | | веќе видена

Од инаугурацијата на новиот претседател Стево Пендаровски, Владата веќе нема обврска, а ниту другите институции да се придржуваат до правилото дека не се ...
сите 24 | | | веќе видена

Управниот суд денеска ја отфрли како неоснована тужбата од ВМРО-ДПМНЕ, која се однесува на одбиениот приговор од Државната изборна комисија за гласачкото место ...
сите 22 | | | веќе видена

Од новите врнежи се очекува подобрување на хидролошката состојба на реките и на вештачките и природните езера. УХМР соопшти дека состојбата на водостоите кај ...
сите 133 | | | веќе видена

Три девојки на возраст од 14, 15 и 19 години се водат како исчезнати во најновиот билтен на Министерството за внатрешни работи.Вчера попладне во полициската ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) повикувајќи се на прогнозите на УХМР упати предупредување до земјоделците за можни обилни ...
сите 23 | | | веќе видена

Управниот суд во Скопје денеска одржа јавна седница по поднесената тужба од ВМРО-ДПМНЕ која се однесува на одбиениот приговор од Државната изборна комисија за ...
сите 35 | | | веќе видена

Откако Државната изборна комисија го одби приговоротна ВМРО-ДПМНЕ комисија за гласачко место во Ново Село, партијата поднесе тужба пред Управниот суд во ...
сите 38 | | | веќе видена

next