Најмалку 700 луѓе се убиени во Газа во последното деноноќие

Во израелските напади во Појасот Газа во изминатите 24 часа се убиени најмалку 700 луѓе, соопшти портпарол на Хамас, пренесува ДПА. Портпаролот рече дека многу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извршниот одбор на Светската здравствена организација (СЗО) денеска со консензус усвои резолуција со која се повикува на итна хуманитарна помош за Газа. ...
| | веќе видена | слични

Шефот на Светската здравствена организација рече дека е речиси невозможно да се подобри „катастрофалната“ здравствена состојба во Газа, дури и ако помине итна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Конфликтот меѓу Хамас и Израел има катастрофално влијание врз здравствениот сектор во Појасот Газа, предупредува директорот на Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус изјави денеска дека војната во Газа меѓу Израел и Хамас има „катастрофални“ ...
| | веќе видена | слични

За време на неговото обраќање на итниот состанок на управниот одбор на СЗО, Тедрос истакна дека потребата за медицинска помош е драстично зголемена, додека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

- Седумнаесет земји членки и Палестина, која има посебен статус во рамките на Светската здравствена организација (СЗО), доставија до организацијата ...
| | веќе видена | слични

Нацрт-резолуцијата поднесена од 17 земји и Палестина до Светската здравствена организација (СЗО – WHO) го повикува Израел целосно да ја почитува својата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Зошто се кандидирав повторно? Тоа го сторив од повеќе причини. Прво, поминав за време на овие четири години низ школата на демократијата како велат Англичаните ...
сите 676 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Екстремно десничарскиот министер за полиција на Израел, Итамар Бен-Гвир повика на прекин на преговорите за ослободување на заложниците кои се уште се држат во ...
сите 421 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 118 | | | веќе видена

Реагирајќи на изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека „ништо не може да се исклучи“ кога станува збор за можноста за распоредување на западни ...
сите 247 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 216 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 79 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски, се сретна со Митко Пешов и Јане Ченто, осудени за „27 април“ кои издржуваат висока затворска казна. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 700 луѓе се убиени во Газа во последното деноноќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: