Канал 77

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари се согласува со реакцијата што денеска дел од приватните специјализанти ја испратија до премиерот, Зоран Заев. ...
сите 34 | | | веќе видена

Високиот комесар за човекови права на ОН, Зејд Раад Хусеин денеска ја повика Турција веднаш да ја укине вонредната состојба за да создаде нормални услови за ...
сите 13 | | | веќе видена

Приватните специјализанти денеска со отворено писмо го потсетуваат премиерот, Зоран Заев дека дека минималните трошоци, кои секој специјализант ги покрива за ...
сите 45 | | | веќе видена

Променливите временски услови, дож, сонце, бујна вегетација предизвикаа огромна појава на крлежи во Тиквешкиот регион. Секојдневно во болниците се јавуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи, по повод тригодишнината од настаните во кумановско Диво насеље, каде загинаа осуммина полицајци, објави соопштение ...
сите 80 | | | веќе видена

Работеле по повеќе од 12 часа, за време на викенди, но и на празници – за својот труд сепак, стотината работници од конфекцијата Македонија Гармент Индустри ...
сите 16 | | | веќе видена

Над сто компании досега аплицирале за средства од третиот столб на владиниот План за економски раст – за ова денеска информираа од Фондот за иновации и ...
сите 12 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе обвинение против поранешниот прилепски градоначалник, Марјан Ристеска за несовесно работење во службата, при избор ...
сите 108 | | | веќе видена

Ако лицето е на боледување, не треба да биде на своето работно место, е ставот на министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, прашана од Канал 77 ...
сите 66 | | | веќе видена

Од Алијансата за Албанците на пресс конференција реагираа на неисполнетите ветувања на градоначалничката на Тетово, Теута Арифи на последните локални ...
сите 8 | | | веќе видена

„Дванаесет јагниња се вртеа на ражени, кои беа придвижувани од батерија од акумулаторот. Кога ги прашавме што прават – кажаа дека слават Велигден, како и ...
сите 17 | | | веќе видена

next