Македонски Медиа Сервис

Фото: АрхиваОсумдесет и двегодишен маж од кочанското село Оризари, загинал во пожар. До несреќата дошло кога тој палел трева во нива на место викано Бели ...
сите 306 | | | веќе видена

Лаги и клевети се тврдењата дека нејзиниот татко монтирал процеси додека бил на власт како министер за внатрешни работи и како директор на БЈБ,тврди за ТВ21, ...
сите 24 | | | веќе видена

Фото: Yahoo News UKСудот во Крајстчрч обвини осумнаесетгодишно момче поради реемитување на снимката која ја емитуваше во живо, напаѓачот на две џамиии во тој ...
сите 87 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје интензивно постапува по кривичната пријава поднесена од Министерството за труд и социјална политика против непознат ...
сите 42 | | | веќе видена

Напаѓачот на двете џамии во Крајстчрч, во кои беа убиени 50 луѓе, работел сам, но можеби имал и поддршка – посочува новозеландскиот полициски комесар, Мајк ...
сите 87 | | | веќе видена

Пензиониран пилот на Боинг смета дека исчезнатиот лет МХ370 тргнал кон тајна писта – им рече на истражителите каде би требало да го бараат.Енди Рајан верува ...
сите 17 | | | веќе видена

Фајнанс тинк објави инфографик во врска со најавената мерка за годишен поврат на ДДВ по домаќинство. Според анализираните податоци, само најбогатите ...
сите 17 | | | веќе видена

Без откупни центри бадијала земјоделците од тетовско се иноватни во поглед на засадување на површините со нови продукти, некарактеристични за нашето поднебје. ...
сите 6 | | | веќе видена

Кандидатите за претседател на Републиката, до Државната изборна комисија треба да ги поднесат кандидатурите најдоцна до 21 март, а изборната кампања треба да ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Трезор“, Т.Н.Т. и „Маџар Телеком“ на Специјалното јавно обвинителство.Во „Трезор“ ...
сите 54 | | | веќе видена

При инспекциите во иднина задолжително ќе се користат листи за проверка – документи во кои ќе бидат наведени обврските за субјектите што ќе бидат инспектирани ...
сите 8 | | | веќе видена

Кошаркарите на Хјустон Рокетс ги искористија променливите резултати на Портланд и Оклахома и со победата над Минесота Тимбервулвс се искачија на третото место ...
сите 68 | | | веќе видена

Иако важеше за голем аутсајдер на финалниот натпревар од Мастерсот во Индијан Велс, Доминик Тим не се предаде и во одличен натпревар го совлада легендарниот ...
сите 81 | | | веќе видена

Работните групи кои беа формирани според договорот од последната средба меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска треба да ...
сите 217 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска ќе одржи две седници.На дневен ред на едната седница е Предлог – законот за практиканство, во второ ...
сите 23 | | | веќе видена

next