Канал 77

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) во консултација со клубовите одлучи полуфиналните натпревари од плејофот да се играат во различни денови, во интерес ...
сите 68 | | | веќе видена

Сестрата на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, Лиле Делиџакова да биде заменик претседателка на државната Комисија за хартии од вредност. Ова е ...
сите 23 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник, Џезаир Шаќири или таканаречениот командант Хоџа е ангажиран како надворешен соработник за внатрешна безбедност и радикализам – потврди ...
сите 304 | | | веќе видена

Народната банка на Република Македонија не смее да се остави без гувернер, бидејќи тоа би имало негативни импликации врз економијата на државата, се согласиле ...
сите 44 | | | веќе видена

Викендов, во силното невреме кое што го зафати Кавадаречко, удар на гром заврши во стадото од овци и кози на Ѓорѓи Велков од Кавадарци.Во изјава за Канал 77 ...
сите 6 | | | веќе видена

Новите градски православни гробишта кај тетовско Фалише, се уште не се уредени. Најавите на општинските власти дека пролетва таму ќе се гради и земјиштето ќе ...
сите 37 | | | веќе видена

Случајот Фени индустри и понатаму ја интересира јавноста за сите случувања поврзани со неговото работење. По смена на претседателот на синдикалната ...
сите 18 | | | веќе видена

Бранувањата во јавноста околу скандалот со екскурзијата во Италија на учениците од средното училиште во Неготино и понатаму со нови моменти. Имено дознаваме ...
сите 2 | | | веќе видена

СВР-Битола го утврди идентитетот на загинатите лица и другите учесници во сообраќајната несреќа што вчера се случи кај местото викано „Рибник“ во непосредна ...
сите 176 | | | веќе видена

next