Македонски Медиа Сервис

Сериозно ќе ја разгледаме иницијативата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори, има многу аргументи и во полза на таквата иницијатива, ...
сите 54 | | | веќе видена

Македонија по децении уназадување конечно го отвори патот кон членството во НАТО и ЕУ, решавајќи го најголемиот надворешно-политички проблем, и отворајќи ...
сите 78 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, по денешната оставка на грчкиот министер за одбрана Панос Каменос, разговарал со неговиот грчки колега Јоргос ...
сите 387 | | | веќе видена

Одборот за правосудство на американскиот Претставнички дом ќе ги истражува новинарските извештаи во кои се наведува дека ФБИ истражувал,дали претседателот ...
сите 95 | | | веќе видена

Уредникот на спортската редакција на албански јазик во Македонската телевизија (МТВ), Мустафа Адеми, кој преку ноќ стана „ѕвезда“ со бојкотот кон Стојанче ...
сите 26 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег по интервенцијата на дежурните служби од ЈП ...
сите 128 | | | веќе видена

По повлекувањето на Панос Каменос од коалициската влада, грчкиот премиер Алексис Циприс набргу ќе побара доверба од Парламентот, ова го соопшти Ципрас по ...
сите 379 | | | веќе видена

Од национален интерес за Бугарија во однос на Република Македонија е да имаме стабилен и безбеден сосед. Државата ќе биде таква, кога ќе стане членка на НАТО и ...
сите 40 | | | веќе видена

Минус 18 степени се измерени изутрина во Тетово, што е најниска температура во целата држава, по што следат со минус 15 Битола и Дебар, Струмица и Маврово со ...
сите 225 | | | веќе видена

Oбвинителката на Врховниот суд на Грција, Ксени Димитриу нареди да се спроведе кривична истрага за заканувачките пораки што биле испраќани до пратеници кои го ...
сите 6 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот, по интервенција на дежурните екипи на ...
сите 142 | | | веќе видена

Позитивното гласање за Преспанскиот договор е историски момент за Македонија. Честитки до македонскиот Парламент и до Владата на премиерот Зоран Заев, напиша ...
сите 195 | | | веќе видена

По седницата на Советот за национална безбедност, српскиот претседател Александар Вучиќ на прес конференција најави дека намерата на државата е да победи во ...
сите 3 | | | веќе видена

На пролет границата меѓу Албанија и Косово ќе биде отворена според критериумите утврдени за Шенген зона – најавува албанскиот премиер, Еди Рама.Како што објави ...
сите 95 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп и Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР во координација со Основното јавно ...
сите 40 | | | веќе видена

Усвојувањето на уставните измени во македонското Собрание е витален и важен чекор кон членството на Македонија во ЕУ и НАТО. Браво! – вели за Македонската ...
сите 27 | | | веќе видена

next