Канал 5

Случајот „Траекторија” се наоѓа во доказна постапка и во него се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, на кого му се суди во отсуство, ексминистерот за ...
сите 79 | | | веќе видена

Папата му рекол на претседателот Салви Кир, на неговиот поранешен заменик и водач на бунтовниците и на тројцата потпретседатели, да го почитуваат примирјето ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силјановска Давкова, ќе одржи митинзи во Крушево и Прилеп. Карванот на коалицијата „Заедно ...
сите 68 | | | веќе видена

Во образложението се наведува дека е противуставен законот со којсе забранува абортус , како и законот со кој докторите што изввршиле абортус се сметаше дека ...
сите 12 | | | веќе видена

-Првата добра вест со која што ги почнувам митинзите ќе ја пренесам и овде во Кисела Вода која што секогаш била огромна моја инспирација. Некако митингот ми се ...
сите 192 | | | веќе видена

Во текот на средбата, проф. Блерим Река, дискутираше со граѓаните околу корупцијата, непотизмот и организираниот криминал, како главна причина за губење на ...
сите 143 | | | веќе видена

Три екипи на противпижарната единица се обидуваат да го локализираат пожарот, а покрај куќата зафатен е и еден стан од зграда која се наоѓа во близина, ...
сите 34 | | | веќе видена

Силјановска Давкова на граѓаните од Општина Кисела Вода им посака добровечер, им се заблагодари на нивното присуство. Денеска целиот свет се наоѓа во тешка ...
сите 263 | | | веќе видена

Ова го кажа претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски на вечерашниот митинг со граѓаните од Кочани. -Не само со влезот во ЕУ, туку со ...
сите 19 | | | веќе видена

По пет часа распит во полицијата , поранешниот војник Мирослав М. признал дека ги убил новинарот Јан Куцијак и неговата вереница Мартина Куснирова. ...
сите 5 | | | веќе видена

Се надевам дека тоа ќе се случи. Нашата Комисија не е незначаен дел од тоа, кое треба да го завршат двете земји, истакна денеска копретседателот на Мешовитата ...
сите 48 | | | веќе видена

Пред судот во Нирнберг дадоа изјави 26 годишниот Инго и неговата 23 годишна сопруга  Штефани. Тие ги убиле росдителите на Инго на особено брутален начин , што ...
сите 3 | | | веќе видена

Филипче со жителите на Дебарца разговараше за претстојните претседателски избори, но и за позитивните промени и достигнувања во македонското здравство.  - ...
сите 60 | | | веќе видена

-Вчера го гледав обраќањето на Заев, така насмеан, распеан, свесен дека губи и единственото нешто што му преостанува да го утеши неговиот деспотски избран ...
сите 133 | | | веќе видена

next