Канал 5

Министерката за правда Рената Дескоска рече дека денеска пред пратениците е квалитетен европски закон во кој се инкорпорирани препораките на Европската ...
сите 89 | | | веќе видена

Полициски службеници при Регионалниот центар за гранични работи Исток, во селата Киселица и Селник, во близина на државната граница со Република Бугарија, ...
сите 18 | | | веќе видена

Над 10 000 ученици денеска не отидоа на училиште , туку се приклучија на мирните протести против глобалното затоплување. Демонстрантите излегоа на протест и ...
сите 5 | | | веќе видена

Експлозијата се случила пред полициската академија во Богота , соопшти градиначалникиот Енрике Пеналоса. Тој рече дека глетаката пред академијата за полицајци ...
сите 23 | | | веќе видена

Лажна е веста на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе се вработуваат дополнителни лица од албанска или каква било националност во државните институции. Согласно одредбите од ...
сите 121 | | | веќе видена

 Во Министерството за надворешни работи, државниот секретар Виктор Димовски денеска ги прими копиите од акредитивните писма на вонредните и ополномоштени ...
сите 23 | | | веќе видена

 Бидејќи Законот за употреба на јазиците не предвидува дополнителни вработувања во општините во кои граѓаните на немнозинските заедници се помалку од 20 отсто ...
сите 44 | | | веќе видена

Жената се враќала од Кина и патувала на островот Кинмен на Тајван. Полицајците забележале дека чудно се движи и и рекле да седне за да ја претресат . Кога и го ...
сите 4 | | | веќе видена

Закон со којшто конечно Македонија ќе добие силна и независна институција за борба против корупцијата. Пратеничката група на СДСМ и на Коалицијата не отстапи ...
сите 89 | | | веќе видена

 Според отец Благоја Станкоски голем е интересот на прилепчани кои ќе учествуваат на празникот Богојавление-Водици за да го фатат светиот крст кој в сабота ...
сите 127 | | | веќе видена

 Нема да одбереме брзи процедури за Договорот од Преспа; имаме намера да биде информиран и последниот грчки граѓанин за аспектите на договорот; сметаме дека е ...
сите 119 | | | веќе видена

Европскиот суд за човекови пресуди во корист на на трансродовото лице „Икс“ на кое во земјава не му било дозволено да го промени својот идентитет. Во одлуката ...
сите 33 | | | веќе видена

next