Канал 5

На средбата премиерот Заев се заблагодари за долгогодишната плодна соработка со ОБСЕ, и искажа спремност за продолжување и унапредување на оваа соработка. Тој ...
сите 91 | | | веќе видена

Ова денеска го изјави шефот на дипломатијата Никола Димитров на прес-конференцијата со германскиот колега Хајко Мас, одговарајќи на новинарско прашање доколку ...
сите 186 | | | веќе видена

Тоа е нивната можност и се надевам дека ќе ја искористат, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас. Тој на заедничката прес-конференција со ...
сите 69 | | | веќе видена

Во предметот се обвинети  неколку поранешни функционери дека ги пречекориле овластувањата при изборот на компанија за изградбата на автопатските делници до ...
сите 53 | | | веќе видена

Од остварените посети во некои од општините, амбиентот и пораките од граѓаните се дека Македонија во НАТО и ЕУ е процес без дилема, дека не постои елемент на ...
сите 23 | | | веќе видена

Избледнетите линии по направениот увид на булеварот Србија во скопски Аеродром, немо сведочеа за трагедијата што се случи синоќа кога автомпбил на пешачкиот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ова го изјави министерот за дигитална политика на Грција, Никос Папас во интервју за грчкото радио „Њуз 247“. Коментирајќи ги ставовите на коалицискиот партнер ...
сите 99 | | | веќе видена

Приоритет на Владата и локалната власт е економскиот напредок. Создавање на Европски општини, со најдобри услови за граѓаните. Клучни во оваа насока се растот ...
сите 42 | | | веќе видена

Херој на денот во Ирска е 85 годишниот Денис О’Конор кој протера тројца разбојници , а видеото стана апсолутен хит во целиот свет. На снимката се гледа како во ...
сите 4 | | | веќе видена

За таа цел, како што соопшти владината прес-служба, Владата го задолжи Министерството за труд и социјална политика, почнувајќи од месец септември 2018 година, ...
сите 49 | | | веќе видена

Ширењето невистини за македонско грчкиот договор ВМРО-ДПМНЕ треба да го замени со силна, јасна и недвосмислена поддршка за членството на Македонија во ЕУ и ...
сите 266 | | | веќе видена

Соседите се пожалиле дека од приколката се шири неподнослива смрдеа , по што било открено дека ладилникот е полн со мртовци. Најпрвин помислиле дека станува ...
сите 3 | | | веќе видена

Бектеши со членовите на делегацијата разговараше за поддршката што Македонија ја добива од оваа групација во нејзините напори за одржлив развој и енергетски ...
сите 10 | | | веќе видена

Руското министерство за одбрана претходно соопшти дека воен авион Ил-20 со 14 члена на екипажот исчезнал на радар над Сирија , во исто време кога израелски и ...
сите 143 | | | веќе видена

next