Канал 5

За власта на Венецуела „американскиот империјализам“ е виновен за саботажата на електро системот. Во четвртокот поголемиот дел од Венецуела остана без  струја ...
сите 102 | | | веќе видена

 Државниот секретар во Министерството за надворешни работи, Виктор Димовски, кој престојува во работна посета на Канада, покрај средбите во канадското ...
| | веќе видена

Последниот ден од посетата таа имаше средби со конгресмените Мајк Тарнер и Адам Смит, на кои беа повторени пораките на поддршка за членството на Македонија во ...
сите 95 | | | веќе видена

Вработените на аеродромот го скенирале багажот на службеникот од амбасадата на САД и откриле предмет кој изгледал како граната, изјавил за Тасс извор од ...
сите 17 | | | веќе видена

На Интернет страницата на најстарата паневропска организација – Советот на Европа, чие седиште е во Стразбур, земјата сега е заведена официјално како Северна ...
сите 12 | | | веќе видена

 На сметка на ова, несоодветен кадар отвора приватни ординации што драстично влијае на квалитетот на услугите кои се нудат. Ова е еден од главните проблеми за ...
сите 5 | | | веќе видена

next