Канал 5

Тој како што вели е сигурен дека референдумот ќе успее но сепак одлуката вели а на граѓаните, а политичарите ќе треба да ја почитуваат. Граѓаните да го ...
сите 132 | | | веќе видена

Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија Роберт Поповски, денеска оствари средба со претставникот на ...
сите 64 | | | веќе видена

 Во тоа ќе помогне и општината, рече директорката на Управата за јавни приходи на Македонија Сања Лукаревска при денешната посета на Прилеп. - Работиме на ...
сите 11 | | | веќе видена

Ријасетот ќе ги задолжи сите свои структури, органи,институции  како и своите вработени да бидат во постојан контакт со муслиманските верници во земјата, да ја ...
сите 8 | | | веќе видена

На средбата, како што информираат од собраниската прес-служба, покрај претседателот на Собранието, присуствувале и двајцата потпретседатели Ременска и Мисовски ...
сите 78 | | | веќе видена

 И.Р и В.Р. кои утринава беа приведени на булеварот „Илинден“ во близина на Владата на Р.М. за нарушување на jавниот ред и мир, доколку имаат забелешка за ...
сите 73 | | | веќе видена

Како што соопшти МНР, Мас доаѓа во возвратна посета на Македонија по јунската средба со министерот Димитров во Берлин и на само 10 дена по историската посета ...
сите 70 | | | веќе видена

Неговата изјава е дадена во момент на спор меѓу Руската православна црква и Вселенската патријаршија, која е на пат да признае автокефалност на канонски ...
сите 20 | | | веќе видена

- Настанот се случил откако полицајците кои вршејќи ја службата, заради зголемена фреквенција на возила, повикале пајак служба. При подигање на едно од ...
сите 114 | | | веќе видена

- Посакувајќи му успех во извршувањето на одговорната функција на амбасадорот Баздникин, министерот Димитров подвлече дека Република Македонија, стратегиски ...
сите 64 | | | веќе видена

 Внатрешно политичките состојби и реформската НАТО и ЕУ агенда во Република Македонија и подготвителните активности поврзани со успешна реализација на ...
сите 70 | | | веќе видена

 Граѓаните се свесни дека постигнатиот Договор е фер и најдобро можно решение за нив и за Македонија и затоа на референдумот на 30 септември тие ќе заокружат ...
сите 39 | | | веќе видена

next