Канал 5

Здружението на професионални фудбалери се огорчени на начинот на кој социјалните мрежи реагираат на различни облици на расизам , што се почесто се објавува. ...
сите 9 | | | веќе видена

Сиљановска Давкова со граѓаните сподели вест каде што рече дека добила поддршка од претседателот на Европската Народна партија што според нејзе тоа претставува ...
сите 14 | | | веќе видена

Пендаровски ги повике граѓаните во недела, на 21 април, со својот глас  за бројот 3 да одлучат за сигурна иднина и да изберат напредок за европска држава Со ...
сите 14 | | | веќе видена

Исплатата на субвецнииите за тутунот е според календар за исплата на Програмата за директни плаќања и е во истиот период како и минатата година, лани на 17ти, ...
сите 41 | | | веќе видена

Мицкоски во Ранковце кажа дека се поголем број на граѓани се приклучуваат со помислата дека токму 21 април и 5 мај се деновите кога граѓаните ќе ги казни ...
сите 60 | | | веќе видена

Пендаровски порача дека Валандово и цела Македонија на 21 април и 5 мај ќе слават победа на опцијата која нуди економски развој, подобар и побогат живот, ...
сите 106 | | | веќе видена

На конференцијата за медиуми , извештајот на Милер го презентирал главниот американски обвинител Вилијам Бар.  Тој го бранел Трамп за време на презентацијата. ...
сите 90 | | | веќе видена

Според одлуката од мај 2022, систем за ограничување ќе се воведува во новите авотмобили , а од мај 2024 во сите возила ќе треба да има интелигентен систем за ...
сите 54 | | | веќе видена

Новата градинка, што е со капацитет за 200 деца од претшколска возраст се гради од септември минатата година, а треба да биде пуштена во септември или октомври ...
сите 4 | | | веќе видена

Власта конечно одлучи да не ги краде сите пари туку да одвои дел кој што им следи на земјоделците. Со исплатата на субвенциите за тутунопроизводителите само ...
сите 11 | | | веќе видена

Значи ако станам јас претседателка на Република Македонија ќе го сторам тоа што го имам напишано и во програмата. Бидејќи јас знам дека дури 40% од граѓаните ...
сите 9 | | | веќе видена

next