Канал 5

30- годишниот  Христијан,кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите низ целиот свет. Младиот музичар на светските аеродроми со својата ...
сите 17 | | | веќе видена

Поминаа точно пет години откако јапонскиот производител на автомобили со концептот ФТ-1 ја најави новата генерација на Супра. Продукцискиот модел се ослонува ...
сите 8 | | | веќе видена

Ова е епилогот од завршената анализа по скандалот со откриените 650 кутии МРП вакцини со погрешна декларација. Договорот со фирмата, сепак, нема да се раскине, ...
сите 45 | | | веќе видена

Застанете пред вашата совест и пред интересот на земјата и одлучете дали имате доверба во оваа влада, порача Ципрас, бранејќи ја одлуката за постигнување на ...
сите 229 | | | веќе видена

Очаен е антизападниот Мицкоски, целосно загубен во неуспехот на неговото деструктивно антизападно делување. Тој, Груевски, Иванов и Бачев не успеаја да ја ...
сите 170 | | | веќе видена

Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
сите 102 | | | веќе видена

„Грешка на премиерот е поддржувањето на веќе мртвиот Договор од Преспа", напиша лидерот на Независни Грци, Панос Каменос на неговиот официјален Твитер профил, ...
сите 233 | | | веќе видена

Напоменувајќи дека овој Договор не само што не задира во интереси на трети страни, туку суштински придонесува за регионалната стабилност. -Договорот од Преспа ...
сите 47 | | | веќе видена

 Најави директорот на Управата за извршување санкции, Јовица Стојановиќ, при денешната посета на Општина Штип. Засега проблем им прави начинот како да се ...
сите 6 | | | веќе видена

next