Канал 5

Ова се главните забелешки на македонските историчари кои произлегуваат од досега одржените состаноци на бугарско-македонска комисија за историски и образовни ...
сите 16 | | | веќе видена

 Согласни се и во оценката дека економскиот раст наредната година може да ги надмине предвидените проекции од 3,2 отсто и да изнесува повеќе од четири проценти ...
сите 59 | | | веќе видена

-Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти. Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Секогаш ќе ...
сите 253 | | | веќе видена

Ова на денешната прес-конференција го соопшти претседателот на СОНК Јаким Неделков. Појасни дека немаат точни информации дали под поимот образование се ...
сите 50 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев по денешните реакции на невладината О2 иницијатива дека во презентацијата на проекциите за буџетот за 2019 година на ниту едно место не се ...
сите 122 | | | веќе видена

 Основното јавно обвинителство – Скопје донесе одлука со која кривичната пријава за злоупотреба на службена положба и овластување од неколкумина судии од ...
сите 67 | | | веќе видена

Поранешната брачна двојка требеше да се сретне на роденденската забава на нивниот заеднички пријател и колега Леонардо Ди Каприо. Популарниот Лео секоја година ...
сите 8 | | | веќе видена

Одлуката беше ставена како дополнителна точка на дневниот ред на денешната седнциа на барање на градоначалникот на општината Абен Таравари. По кусото ...
сите 29 | | | веќе видена

Според магазинот „Пипл“ познатиот брачен пар е решен да го заштити од големиот пожар својот огромен имот. Во исто време приватните пожарникари не дозволуваат ...
сите 13 | | | веќе видена

Прво е вештачењето на мобилниот телефон на тогашниот собраниски спикер Трајко Вељановски, кое се однесува на смс и вибер комуникацијата во периодот февруари – ...
сите 166 | | | веќе видена

Претседателот на судечкиот совет, Огнен Ставрев, даде рок од три дена одбраната да се изјасни дали некој обвинетите ќе ги предложи за сведоци. На почетокот на ...
сите 37 | | | веќе видена

next