Канал 5

Полицијата употреби палки и водени топови за да ги растера демонстрантите од улиците во центарот на Париз , каде се проценува дека има над 80 000 демонстранти. ...
сите 7 | | | веќе видена

МЗ препорачува навремено вакцинирање против сезонскиот грип во зимскиот период, особено за лица над 60 години, редовно земање пропишана терапија, пиење топли ...
сите 31 | | | веќе видена

Антизападниот пион, Христијан Мицкоски, веќе зборува како Јанко Бачев, ниско, на ниво карактеристично за фрустритани, поразени и неуспешни политичари, загубени ...
сите 152 | | | веќе видена

Тоа значи дека во моментов има 20 болни од морбили, од кои 18 се деца и двајца се возрасни. Децата се на возраст од 9 месеци до 2,5 години, а возрасната е ...
сите 139 | | | веќе видена

„Одобрена ревизијата во Скопје, топката од Преспа во Атина" „Собранието на ПЈРМ го ратификуваше договорот од Преспа": „Победа на Заев: Ја помина уставната ...
сите 604 | | | веќе видена

Мицкоски на прес конференцијата ги обвини пратениците , кои вчера ги изгласаа уставните измени за погазување на волјата на граѓаните. Тој уште еднаш повика на ...
сите 94 | | | веќе видена

,,Мислам дека господинот Ципрас беше многу циничен и многу јасен во неговото последно интервју. Очигледно е дека регулирал, направил контакти, го сторил т.н. ...
сите 604 | | | веќе видена

next