Канал 5

Водителот , кој е татко на четири деца , добил повик дека нешто се случува пред неговата куќа во Нортвест. Веднаш и се јавил на сопругата , која била дома со ...
сите 4 | | | веќе видена

Мишел (54)раскажува дека поради проблемите со абортусот , морала со сопругот Барак Обама да ги зачнат ќерките преку вештачко оплодување. Поранешната прва дама ...
сите 20 | | | веќе видена

Пожарот избувна вчера северозападно од Лос Анџелес и набргу се прошири кон југ , кон планините Санта Моника. Малибу има 13 000 жители и е сместено долж 34 ...
сите 149 | | | веќе видена

СЈО се сомнева дека сториле повеќе кривични дела од 2002 до 2013 година.. Петмина од нив се приведени и се очекува да бидат изведени пред судија на претходна ...
сите 169 | | | веќе видена

Во друштво со дел од најпознатите и најактуелни јавни личности од Балканот, меѓу кои водителката Ирина Крушка и пејачката Селма Бајрами, нашиот пејач беше ...
сите 4 | | | веќе видена

Двајцата обвинители Бесир Беља и Скендер Демири се изјаснија дека не се чувствуваат виновни за убиството на младиот навивач Никола Саздовски – Саздо. Во ...
сите 14 | | | веќе видена

Од Кривичен велат дека решението е испратено до странките во постапката и извршно веднаш по нивниот прием. Тоа практично значи дека Груевски откако ќе ја добие ...
сите 197 | | | веќе видена

Претставена е и нова формула за стапката за зголемување на минималната плата за 2019 и 2020 година. Законскиот предлог веќе начелно го усвоија сите коалициони ...
сите 7 | | | веќе видена

Според Рауфи, обвинението кое претходно беше квалификувано како насилство, поради протестите на навивачката група „Комити", дошло до преквалификација убиство. ...
сите 14 | | | веќе видена

Станува збор за субвенции кои француските аеродроми и ги овозможиле на оваа нискобуџетна авио компанија со седиште во Ирска, објавуваат француските власти. ...
сите 31 | | | веќе видена

next