Канал 5

Силна е таа симболика и врска на Институтот со македонската државност, истакна премиерот Зоран Заев  во обраќањето вчеравечер на свечената академија во МАНУ по ...
сите 37 | | | веќе видена

Тоа треба да се идентификува и адекватно да се санкционира, за што се неопходни построги законски прописи и нивна доследна примена со строги санкции за ...
сите 100 | | | веќе видена

Медиумите наведуваат дека побарал со ДНК анализа да се потврди дека е тој таткото на девојчето Лили, кое е родено пред три недели. Овен (49) Лили ја добил во ...
сите 14 | | | веќе видена

„Неприфатливо е осумте пратеници од ВМРО кои гласаа за договорот со Грција и за европска иднина на земјата да се третираат како криминалци. ЕПП тоа не смее да ...
сите 242 | | | веќе видена

Припадниците на Баталјонот за почести и опслужување во Армијата на Република Македонија (АРМ) денеска работно ќе ја одбележат 75 годишнината од нејзиното ...
сите 26 | | | веќе видена

Седницата на собраниската Комисија почна вчера со обраќање на премиерот Зоран Заев, кој ги образложи четирите нацрт-амандмани, а продолжението е закажано за ...
сите 149 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања вчера со мнозинство гласови го прифати барањето на судот да му се одземе пратеничкиот мандат ...
сите 195 | | | веќе видена

– Билатералниот надзор е централен елемент на мандатот на ММФ за сите нејзини земји-членки и опфаќа сеопфатен поглед на макроекономските движења и перспективи ...
сите 45 | | | веќе видена

Полската манекенка Џастина Монде (25) раскажува за врската со Мохамед Хадид (70) , милијардер и татко на модните дизајнерки и манекенки Џиџи и Бела Хадид , кои ...
сите 30 | | | веќе видена

next