Канал 5

Преку масовноста граѓаните слободно, одлучно и достоинствено испратија силна и јасна порака: Македонија на 30 септември обединето гласа ЗА! Граѓаните се за ...
сите 20 | | | веќе видена

Матис беше пречекан од министерката за одбрана Радмила Шекеринска по што замина во Владата на средба со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидени се ...
сите 125 | | | веќе видена

Се чини дека не му кажаа дека „македонскиот јазик“ официјално го предаде Нова демократија во 1977, реагира шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за ...
сите 157 | | | веќе видена

Главна цел на оваа пропагандна кампања која се одвива по македонските социјални мрежи и по медиумите е спречување на ширењето на НАТО. Весникот нацедува дека ...
сите 109 | | | веќе видена

На претходните рочишта на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во раздвоената постапка за случајот „Тенк“ на СЈО, беа изнесувани ...
сите 98 | | | веќе видена

Лидија Дочовска Павловска е член на Друштвото на писателите на Македонија. Со своите поетски збирки „Солзите на Преспана“, „Така љубеше Косара“, „Крикот на ...
сите 16 | | | веќе видена

Матис се очекува да се сретне со премиерот Зоран Заев и со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, а потоа е предвидено заедничка изјава за медиумите. За ...
сите 125 | | | веќе видена

Жителите на Лозница се згрозени од глетаката на градскиот парк каде поголема група мигранти на пат кон Европа, кампува на градските гробишта. На тревата меѓу ...
сите 6 | | | веќе видена

Аспиринот , кој како превентива од срцеви заболувања и мозочен удар им се препорачува на сите над 40 годишна возраст , нема дејство врз постарите. Ова го ...
сите 17 | | | веќе видена

next