Канал 5

Републиката го почитува суверенитетот, територијалниот интегритет и политичката независнот на соседните држави, е содржината на нацрт амандманот 35 за кој ...
сите 133 | | | веќе видена

На јужнокорејската страна на границата е повлечена војската и оружјето од 11 контролни места , а истото го направила Северна Кореја. Освен една контролна точка ...
сите 35 | | | веќе видена

Вучиќ , кој зборуваше за гласањето во Европската мрежа на оператори за пренос на електрична енергија , рече дека со гласањето на соседните земји било победено ...
сите 110 | | | веќе видена

Единствен проект што го нуди антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ е одбрана на криминалот на осудениот Никола Груевски. Лицемерно е антинародното ...
сите 50 | | | веќе видена

И покрај тоа што принцот им наредил на вработените во кралската палата да и дадат на Меган се што ќе посака , кралицата и забранила да носи круна од смарагди. ...
сите 35 | | | веќе видена

Збирното место за учесниците во турата беше напладне, пред Музејот на илегалните работилници за оружје, на кејот на реката Вардар, a низ историските настани ...
сите 41 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден на неколку локации во Скопје измерени се енормни стапки на загаденост за овој период од годината. Мерната станица кај Ректорат ...
сите 54 | | | веќе видена

На денешниот форум посветен на оваа болест Министерот за здравство Венко Филипче зборуваше за стратешките планови за подобрување на состојбата со детскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

29 годишната пратеничка ги собра сите симпатии во јавноста , откако изјави дека ја чека првата плата од американскиот конгрес за да може да земе под наем стан ...
сите 18 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе ги плаќаат налепниците во црвена, жолта и зелена боја која ги најави Владата. Заменик министерот за животна средина Јани Макрадули. очекува ...
сите 131 | | | веќе видена

Бугарија доставила над 30 страници со забелешки за учебниците по историја во Македонија. На одговор на пратеничко прашање во парламентот, бугарската шефица на ...
сите 42 | | | веќе видена

Пионот Христијан Мицкоски е продолжена рака на неговиот ментор и шеф, Никола Груевски и затоа е посветен само на одбрана на неговиот криминал. Јавноста дозна ...
сите 253 | | | веќе видена

Судските служби викендов нема да се обидуваат да му го достават решението за издржување на двегодишната затворска казна на екс премиерот  Никола Груевски за ...
сите 216 | | | веќе видена

next