Канал 5

 Процедурата отсега ќе биде под надлежност на здравствените домови. Одлуката следи по гласните реакции во јавноста дека болни граѓани често биле одбивани од ...
сите 23 | | | веќе видена

 Сознанијата ги сподели директорот на финансиската полција Арафат Муереми, во телевизиско гостување истиот ден кога се случи и акцијата. -Тие правни субјекти ...
сите 11 | | | веќе видена

 Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се уште не добил покана за средба, велат од неговата партија. Дали Мицкоски ќе седне на маса со Заев и ...
сите 313 | | | веќе видена

 Српските власти се сомневаат дека земјава се обидува да го блокира процесот на изнаоѓање решение на проблемот помеѓу Србија и Косово. Ваков е ставот на ...
сите 23 | | | веќе видена

Да го зголемиме домашното производство на електрична енергија на сметка на поранешниот увоз и третата цел, што ја исполнивме, е воведување на евтината тарифа ...
сите 77 | | | веќе видена

Зголемувањето на приходите беше причина општинскиот Совет да изгласа позитивен ребаланс на буџетот, со што ќе се овозможи навремена реализација на планираните ...
сите 31 | | | веќе видена

 Вчера Русија и го  предаде на Турција првиот С-400 пакет.  Во разговорот со Марк Еспер, Акар уверувал дека купувањето на системот  не значи промена во ...
сите 97 | | | веќе видена

 Повеќе од 200 прилепчани на возраст над 65 години, за околу еден месец поднеле барање за остварување на ова право, вели директорот на Центарот за социјални ...
сите 13 | | | веќе видена

Криминалците се осоколени и слободни, што прават дрски кривични дела сред бел ден, и за тоа не одговара никој од нив. Каков Премиер, таков Министер за ...
сите 41 | | | веќе видена

Претставата е направена според сценариото на Лукино Висконти, Енрико Медиоли и Никол Бадалуко, во режија на Далибор Матаниќ,а во продукција на СНГ Драма од  ...
сите 43 | | | веќе видена

По објавените информации за уште една нова дивоградба, на државно земјиште, во заштитеното градско подрачје на Охрид, ДОМ бара надлежните институции веднаш да ...
сите 104 | | | веќе видена

Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со грмежи, засилен ...
сите 279 | | | веќе видена

СДСМ за две години ги осиромаши граѓаните на Република Македонија, а државата ја доведе до економски колапс. Заради погрешните економски политики на власта над ...
сите 179 | | | веќе видена

„МАНУ активно ќе се вклучи во изработка на стратешката програма за поттикнување на креативното размислување, иновативноста и претприемништвото кај младите, ...
сите 18 | | | веќе видена

 Министерот за локална самоуправа Горан Милевски заедно со министерката за регионален развој и урбанизам на Бугарија, Петја Аврамова вчера во Софија ги ...
сите 58 | | | веќе видена

next