Канал 5

Вотсон, кој во 50-тите години на минатиот век заедно со Франсис Крик ја открил структурата на ДНК-та, во документарецот изјавил дека гените се одговорни за ...
сите 14 | | | веќе видена

Финансиската поддршка што ја обезбедува Владата е 312 милиони денари или околу пет милиони евра до 2022 година, а покрај досегашните релации, се воведуваат ...
сите 59 | | | веќе видена

Можните санкции против германските компании ги објави амбасадорот на САД во Берлин, Ричард Гренел, во неделата, а по силната реакција на германските ...
сите 6 | | | веќе видена

Спирос Данелис од Река, вчера имаше средба со лидерот на партијата, Ставрос Теодоракис, кој според грчките медиуми, му дал ултиматум на пратеникот да му ја ...
сите 225 | | | веќе видена

Иако претходно седницата беше закажана за 10 часот, почетокот, по барање на лидерот на Независни Грци, се одложи за 12 часот за да може да ја заврши ...
сите 287 | | | веќе видена

Сите инволвирани ќе сносат одговорност за насилното кршење на законите, процедурите и уставноста при носење на истите закони.  СДСМ уште еднаш ја силува ...
сите 383 | | | веќе видена

Со овој закон, албанскиот јазик ќе се употребува рамноправно во сите општини и во органите на државната управа, на чело со Собранието и Владата. „Законот за ...
сите 383 | | | веќе видена

Како што пренесуваат медиумите, Трамп истакнал дека сака да соработува со Турција за да се решат безбедносните проблеми што таа ги има на североисток од ...
сите 64 | | | веќе видена

Во Лондон и Берлин, илјадници Полјаци излегоа на улиците во нем марш против омразата за да му оддадат почит на опозицискиот градоначалник на Гдањск Павел ...
сите 120 | | | веќе видена

Договорот од Преспа уште од потпишувањето придонесува во зајакнувањето на мирот и стабилноста на Балканот, воедно е и меѓународно признат модел за решавање на ...
сите 79 | | | веќе видена

next