Канал 5

Кривичната пријава е поднесена поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ предвидено и казниво по член 123 од Кривичниот закон на ...
сите 159 | | | веќе видена

Повеќе лица се повредени кога петмина Авганистанци и еден Иранец запалиле пожар во келијата во Виена , како револт зашто не добиле азил. Мигрантите го спречиле ...
сите 7 | | | веќе видена

Во разговор со новинарите тој рече дека земјата нема да прими ниту еден мигрант. Бабиш потенцира дека нема да бидат направени исклучоци , па дури и да станува ...
сите 5 | | | веќе видена

Докотрите велат дека слични повреди добиваат пилоти во борбени авиони, откако го прегледале момчето. тајлер Брум се онесвестил кога со огромна брзина се вртел ...
сите 4 | | | веќе видена

Преамбулата на Уставот , членот три кој зборува за границите  и членот 49 кој се однесува на нашата дијаспора, секаде каде што пишува Република Македонија ќе ...
сите 28 | | | веќе видена

Сето тоа, значи, нашите млади да останат во земјава, порача попладнево министерот за здравство Венко Филипче во Росоман.  Членството во ЕУ и НАТО, нагласи, ...
сите 29 | | | веќе видена

Крадците провалиле во продавницата во 3.14 часот во бутик за ексклузивни предмети , а излегле во 3.15 минути . Грабежот , кој медиумите го нарекуваат ...
сите 17 | | | веќе видена

Тука сме да му помогнеме, да се охрабри, да размисли, да одлучи, да каже јасен став. Најлошо е да се нема став, особено за клучни прашања од кои зависи ...
сите 87 | | | веќе видена

Референдумот е најзначајниот облик на демократија. Граѓаните одлучуваат и нивниот глас е последен и мора да се почитува. Граѓанска должност е да учествуваме во ...
сите 62 | | | веќе видена

next