Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски денеска е уапсен пред познатиот скопски ресторан Воденица. Министерството за внатрешни работи за Макфакс ...
сите 108 | | | веќе видена

Повеќе од 70 отсто од Австријците се незадоволни од Европската унија (ЕУ), покажува истражувањето на виенскиот институт „ИМАС“ Разочарувањето на ...
сите 5 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграции објави победа на овие избори. Ермира Мехмети од ДУИ прес -конференцијата на партијата ја започна со зборовите „сакам да ...
сите 146 | | | веќе видена

Иднината на Македонија е во сигурни раце, Никола Груевски останува премиер, изјави вечерва Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ Тој рече дека овие избори биле ...
сите 17 | | | веќе видена

Неофицијално од партиски извори дознаваме дека од трите Изборни единици (ИЕ) во дијаспората, најголем број на гласови освоиле кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 253 | | | веќе видена

next