Папата Бенедикт XVI денеска треба да допатува во дводневна посета на Хрватска, при што се најавува дека центарот на Загреб ќе биде целосно блокиран од ...
сите 32 | | | веќе видена

ДИК соопштува дека се завршени сите подготовки за изборите, а гласачкиот материјал веќе е доставен до органите задолжени за нивно спроведување Вечерва на ...
сите 227 | | | веќе видена

next