Напаѓачот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо на најблиските пријатели им ја открил листата на барања која Манчестер сити треба да му ја исполни за да се врати ...
сите 22 | | | веќе видена

Прочуениот француски фудбалер, играч од средниот ред, Клод Макелеле во 38 година од животот стави крај на професионалната кариера Поранешниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) го истражува нападот на нивниот компјутерскиот систем од страна на хакери, иако за тоа не сакаат да дадат повеќе детали, ...
сите 13 | | | веќе видена

Челниците на Фудбалскиот сојуз на Оман го именуваа францускиот стратег Пол Ле Гвен за нов селектор на А тимот на оваа земја Искусниот 67-годишен ...
сите 3 | | | веќе видена

Со одбележување на 12 јуни Меѓународниот ден против злоупотреба на детскиот труд, Првата детската амбасада во светот Меѓаши потсетува дека Македонија иако ја ...
сите 14 | | | веќе видена

Германскиот министер за надворешни работи Вестервеле и министерот за развој Нибел во понеделник и вторник за време на посетата на Блискиот исток ќе се обидат ...
сите 2 | | | веќе видена

next