Холандскиот напаѓач Руд ван Нистерлој го напушти германскиот бундеслигаш Хабургер СВ и својата богата кариера ќе ја продолжи во шпанскиот прволигаш Малага ...
сите 13 | | | веќе видена

Во пријателски фудбалски натпревар одигран во Абуџа, репрезентацијата на Нигерија пред 30 илјади гледачи ја декласираше фаворизираната Аргентина со 4:1 ...
сите 5 | | | веќе видена

Досегашниот претседател на Меѓународната фудбалска федерација ФИФА, Сеп Блатер доби мандат и следните четири години да ја води светската фудбалска асоцијација ...
сите 24 | | | веќе видена

Денеска на Македонска берза за хартии од вредност, беше остварен промет во износ од 11.437.579,34 денари. Од овој промет 10.931.025,34 денари беа реализирани ...
сите 8 | | | веќе видена

next