Во средата на Македонска берза за хартии од вредност, беше остварен промет во износ од 9.907.135,51 денари. Од овој промет 9.607.296,51 денари беа реализирани ...
сите 7 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Антонио Милошоски денеска ја оствари првата средба со новоименуваниот шеф на делегацијата на ОБСЕ во Македонија, Ралф Брет, соопштуваат ...
сите 5 | | | веќе видена

next