Припадникот на полиската единица за специјални намени „Тигар“ кој е осомничен за убиството на момчетот на скопскиот централен плоштад „Македонија“ ноќта во ...
сите 106 | | | веќе видена

Управата на шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља објави дека во наредното првенство тренер на тимот ќе биде Марселињо Гарсија Торал Севиља минатото ...
сите 11 | | | веќе видена

Обединетите нации(ОН) во најновиот извештај констатираат дека интернетот е човеково право, поради што на земјите им препорачале да не се донесуваат закони со ...
сите 2 | | | веќе видена

Одредени географски одредници предложени во македонско-грчкиот спор за името може да бидат неприфатливи за Бугарија, изјави претседателот Георги Прванов при ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација од претпоследниот барабан ќе ги чека своите противници во квалификациониот циклус за пласман на Светското првенство, кое ...
сите 59 | | | веќе видена

По четвртиот избор за претседател на светската организација Сеп Блатер повлекува потези кои го изненадуваат фудбалскиот свет. Најнова идеја која му е веќе ...
сите 3 | | | веќе видена

next