Фактор

Деветта уметност - вака најчесто ги нарекуваат цртежите кои со неколку збора раскажуваат големи приказани. Стриповите се уникатна уметност заради посебното ...
сите 2 | | | веќе видена

Гордан Георгиев, политиколот и поранешен пратеник и партиски функционер на СДСМ, во својата прва колумна за Дојче Веле вели дека во моментов јавноста премногу ...
| | веќе видена

Последната трагедија која се случи во текот на вчерашниот ден е уште една потврда дека е потребно итно решавање на проблемот со бездомните кучиња. Секоја ...
сите 62 | | | веќе видена

Дистрибутивната гасоводна мрежа во Скопје може брзо да се изведе и природниот гас да стигне до домаќинствата. Гасоводниот престен или преносниот систем на кој ...
сите 5 | | | веќе видена

Сурија Рашиди од Алијансата за Албанците ја напушти координацијата кај претседателот на Собранието Талат Џафери на која се договора формирање на собраниско ...
сите 72 | | | веќе видена

Коментари, фејсбук статуси...деновите ни се чини еден тон а најспоменувано име во сите нив со право ќе кажеме дека е новиот данок кој го најавуваат надлежните. ...
сите 4 | | | веќе видена

Кина и Русија го претставија својот грандиозен проект за патнички авион, во природна големина, но сепак како макета. На најголемиот авио-фестивал во Азија беше ...
сите 13 | | | веќе видена

Стефан Митески е основач на старт-ап компанијата „Systems for enterprise“, која е софтверска компанија што служи како иновациски центар за осигурителната ...
сите 2 | | | веќе видена

Почна рокот за поднесување барања за финансиска поддршка од еден денар за произведено и продадено грозје од сортите „вранец“ и „смедервка“ во регистриран ...
сите 26 | | | веќе видена

Пред да стане глобален феномен и начин живот со децении по асвалтните улици секаде низ светот се кинат малите тркала под даските и со тоа веќе се чини дека ...
сите 3 | | | веќе видена

По половина година одложување поради обидите за екстрадиција на осомничениот азилант во Грција, Горан Грујевски, денеска продолжува судењето за случајот на СЈО ...
сите 99 | | | веќе видена

Тимот го определува менаџерскиот тим на МРТ и тоа е внатрешна политика на куќата. Дали треба нешто да се менува или не, не можам јас да кажувам, ни изјави Раде ...
сите 6 | | | веќе видена

next