Фактор

Пејачката и претседателка на здружението БОРКА, Биба Додева носталгично се потсети на својата покојна мајка. Барајќи стари рецепти за готвење, Биба наишла на ...
сите 13 | | | веќе видена

Албанците на Косово го попречуваат патот на српскиот претседател, Александар Вучиќ и истакнаа транспаренти „Вучиќ нема да помине“. Српските медиуми пишуваат ...
сите 82 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од потера снимено во градот Бања Лука. Црвено пежо бега од полицијата и при тоа се спушта и по скали во трговски центар, ...
сите 9 | | | веќе видена

Aлбанци блокирале неколку патни правци во Косово каде треба да помине српскиот претседател Александар Вучиќ, кој е во дводневна посета на Косово и Метохија. ...
сите 99 | | | веќе видена

Повеќе од 20 лица се приведени, најмалку две се повредени, додека неколку лица се пожалиле на проблеми со дишењето поради солзавецот за време на инцидентите во ...
сите 165 | | | веќе видена

Дел од учесниците на протестот во Солун против Договорот од Преспа вчера се судрија со полицијата. Според локалните медиуми, на кои се повикуваат светските ...
сите 22 | | | веќе видена

next