Фактор

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.866 тестирања, а регистрирани ...
сите 494 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ побара Владата да го повлече п редложеното идејно решение на логото за одбележување 30 години независност на земјата и да се распише нов конкурс со ...
сите 25 | | | веќе видена

Основниот суд во Штип донел решение за поведување претходна постапка за утврдување на причините за отворањeто на стечајната постапка за Баргала АД Штип, а на ...
сите 27 | | | веќе видена

Полицијата вчера насилно го исели семејството на Ристе Бањоглав од Карбинци, а беше приведена и неговата мајка, инаку жена во подминати години, з атоа што не и ...
сите 4 | | | веќе видена

Почнувајќи од утре во Грција почнува да важи одлуката за присуство во затворени простории каде влез ќе биде дозволен само за вакцинирани лица. ...
сите 201 | | | веќе видена

Во 2030 со воз ќе се патува од Јадранот во Албанија до Црно Море во Бугарија. Ова е предвидено со трипартитниот договор на Македонија, Бугарија и Албанија што ...
сите 2 | | | веќе видена

Само два дена откако загина 54-човек, прегазен во центарот на Скопје, кај Црвен крст, денеска повторно има информација од МВР за прегазена жена во скопската ...
сите 171 | | | веќе видена

Познатиот молекуларен биолог и директор на Институтот за биохемија на Гете Универзитетот во Франкфурт, Иван Џикиќ во емисијата „Студио“ на ХРТ вели дека нема ...
сите 216 | | | веќе видена

Кирил Пецаков откако вчера ВМРО-ДПМНЕ го номинираше како кандидат за градоначалник на Охрид му се заблагодари на раководството на најголемата опозициска ...
сите 116 | | | веќе видена

Градоначалникот на Штип кардиологот Сашко Николов емотивно се прости од девојката која вчера си го одзеде животот. Таа имаше само 22 години, била исклучителна ...
сите 3 | | | веќе видена

Државниот ревизор го објави извештајот за „доделување на договори за јавни набавки од страна на институции во јавниот сектор со цел превенција и заштита од ...
сите 5 | | | веќе видена

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов се појави во Генералниот директорат на Националната полиција. Пред него го чекаа демонстранти од неговата партија, кои скандираа ...
сите 9 | | | веќе видена

Фатмир Битиќо. вицепремиерот за економски прашања, реагира на коментарите на Сашо Тасевски насочени кон министерката за образование Мила Царовска, која беше ...
сите 4 | | | веќе видена

next