Фактор

Страшно невреме со торнада деновиве ги погоди Луксембург, делови од Холандија и Германија. Премиерот на Луксембург, Гзавије Бател вети финансиска помош за сите ...
сите 4 | | | веќе видена

Новинарот на Ла Верита, Ларис Гајсер, утрово објави видео колумна. Гајсер се чуди што нема реакција од Федерика Могерини и Жан Клод Јункер кои „инсистираа ...
сите 114 | | | веќе видена

Словенија ги отвора вратите за странците, таак што го зголемува бројот на работни дозволи. Според Бирото за вработување, бројот на работни дозволи е зголемен ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска на прес-конференција во Генералниот секретаријат на прашање за случајот „Рекет“ кој е актуелен во ...
сите 186 | | | веќе видена

Средбата и разговорот со Илија Темелковски-Икиќ (ракометна икона на „Пролет“ и тренер и селектор на повеќе македонски репрезентации) длабоко ги заора ...
| | веќе видена

next