Фактор

Четири позитивни има меѓу патниците кои со автобус се вратија од летување во Грција. Заболените патници се меѓу дваесетте лица кои се ставени во изолација, ...
сите 90 | | | веќе видена

Германската новинарка Сузана Охлен се извалкала со кал па лажела дека помагала во чистењето на улиците по поплавите, по што доби отказ. На снимката се гледа ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Сингапур голем број од новозаразените со коронавирусот се вакцинирани. Три четвртини од инфекциите во изминатите четири недели се појавиле кај вакцинирани ...
сите 169 | | | веќе видена

Од бугарска страна има повик за продолжување на дијалогот. Вршителот на должноста бугарски министер за надворешни работи Светлан Стоев вели дека дијалогот меѓу ...
сите 127 | | | веќе видена

Во претседателскиот кабинет денеска со орден за заслуги за Република Северна Македцонија беше одликуван Живко Мукаетов, директор на една од најуспешнитре ...
сите 5 | | | веќе видена

Издаден е налог, полицијата добила известување и сега екс претседателката на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева треба да биде однесена од домот до ...
сите 56 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ...
сите 371 | | | веќе видена

Камион со скопски регистарски таблички излетал од патот од мостот кај Требеништа. Камионот е целосно уништен, а возачот е хоспитализиран, објави Охрид 1 . ...
сите 252 | | | веќе видена

Министерството за здравство на Израел објави дека ефикасноста на вакцината Фајзер против корона вирусот падна во спречувањето на инфекцијата на 39 проценти, а ...
сите 136 | | | веќе видена

Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК и полициските Алфи се ослободени од обвинение за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето на Љубе Бошковски. ...
сите 42 | | | веќе видена

next