Фактор

Девојката на навивачот кој бешпе претепан до смрт Никола Саздовски сведочепе денеска во Кривичниот суд, но поради видна вознемиреност кај малолетничката, беше ...
сите 24 | | | веќе видена

Производите за здрава храна на “Виталиа” го освојуваат и азискиот континет. Последна дестинација каде се пласираат овие македонски производи е Бангладеш. Голем ...
сите 3 | | | веќе видена

Во поголемиот број апетки низ државата, ама и во државни болници низ земјава нема серум против тетанус. Станува збор за тетаболин серумот кој се инјкетира кога ...
сите 28 | | | веќе видена

По мозочниот удар поради кој заврши во инвалидска количка, без врвовите на прстите на рацете и со протеза, оваа силна млада жена решила да превземе контрола ...
сите 2 | | | веќе видена

Мешани тимови и оваа година ќе работат секој ден, 24 часа, на борба против огновите на отворено. Граѓаните можат да ги пријавуваат сите случаи на палење огнови ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Русија рекол Сергеј Лавров изјавил дека е „непријатно изненаден“ со вестите дека поранешниот австриски полковник е обвинет ...
сите 43 | | | веќе видена

Александар Гоцев од Богданци е најновиот милионер. Дваесет и петгодишниот студент во Германија, стана сопственик на најпосакуваната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка на ...
| | веќе видена

Гласините дека ќе се „приватизира“ македонската брза-помош и домашна посета денеска се верификува со објавување на тендер за изработка на физибилити студија за ...
сите 32 | | | веќе видена

Канадскиот произведувач на авиони Бомбардиер најви дека ќе укине дури 5 000 работни места. Компанијата соопштила дека е принудена на овој потег за да ги намали ...
сите 2 | | | веќе видена

По покана од францускиот претседател Емануел Макрон, шефот на државата Ѓорге Иванов, в недела, 11 ноември, во Париз ќе учествува на светската прослава ...
сите 95 | | | веќе видена

Премиерот на привремените институции во Приштина Рамуш Харадинај, и неговиот заменик Енвер Хоџа, наговестија можност за прекин на дијалогот со Белград, доколку ...
сите 15 | | | веќе видена

Да се одложи оданочувањето на каматите на депозитите на граѓани најавено за од 2020 година, до влезот на земјата во ЕУ бара Македонската банкарска асоцијација, ...
сите 25 | | | веќе видена

next