Фактор

Општина центар соопшти дека од почетокот на месецов инспекциските служби на оштината ја мерат бучавата од гласна музика на угостителските објекти кои се ...
сите 80 | | | веќе видена

Дејан Павлески актуелниот директор на Агенција за странски инвестиции и промоција на извозот поднел кандидатура за градоначалник на Аеродром. Павлески беше ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на територијата на цела држава барем една доза вакцина досега примиле 27,5% од граѓаните. Последните анализи ...
сите 592 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.219 тестирања, а регистрирани ...
сите 657 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска заедно со министерот за здравство, Венко Филипче и директорот на Клиниката за ортопедија на ТОАРИЛУЦ, д-р Александар Трајановски ...
сите 30 | | | веќе видена

Со упис на статусната промена – присоединување, и официјално заврши процесот на присоединување на Охридска банка АД Скопје кон Шпаркасе Банка Македонија АД ...
сите 15 | | | веќе видена

Кинески ветеринар починал откако бил заразен со ретка болест што ја добил од животно (мајмун), позната како вирус на мајмун Б. Жртва е 53-годишен ветеринар од ...
сите 22 | | | веќе видена

Друг дел од зградата на улицата Видовданска во Врачар се сруши поради градилиштето во соседството, а порталот Нова.рс објави видео кое го прикажува моментот на ...
сите 5 | | | веќе видена

Триесет и осумгодишник, машинист од Прилеп загинал при несреќа во рудникот „Суводол“. К.Т. ноќеска во 02.30 часот бил пронајден затрупан во одрон од земја, ...
сите 236 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска по посетата на ТОАРИЛУЦ, одговарајќи на новинарско прашање за кандидатите за градоначалници за Тетово истакна дека е логично ...
сите 423 | | | веќе видена

Три случаи има во Скопје и по еден во Куманово и во Тетово кај кои е детектирана делта варијантата соопшти денеска министерот за здравство венко Филипче. Кај ...
сите 439 | | | веќе видена

Треба да се постигне имунитет од 80 проценти, а ние сме далеку од тоа. Со новите соеви, индискио,т на пример, вирусот повтрно многу брзо се шири, затоа се ...
сите 440 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала утрово го стресе регионот Теба во централна Грција, соопштија грчките власти. Нема податоци за ...
сите 78 | | | веќе видена

Видео од Кабул, кое требаше да ја прикаже само молитвата на верниците, меѓу кои и претседателот на Авганистан, Ашраф Гани сведочи за ужасот на Блискиот исток. ...
сите 145 | | | веќе видена

На осми септември, на 30 годишнината од македонската независност ќе биде претставен првиот локализиран дизајн на Swatch часовник. Уникатен а препознатлив ...
сите 4 | | | веќе видена

next