Фактор

Рокерот Арбен Шаќири, кандидатот на ДОМ и ЛДП за градоначалник на Скопје, рече дека со носителот на листата за советници, микробиологот Никола Пановски, може ...
сите 38 | | | веќе видена

Изгледа дека математиките и комбинаториките и на овие локални избори ќе бидат интересни во Кичево, повеќе од аспект на тоа кој кого ќе поддржи, во првиот или ...
сите 126 | | | веќе видена

За десет дена тројно намалена заинтересираноста за вакцинацијата против Ковид-19 во Македонија, евидентира Канал 5, според анализата од извештаите кои ги ...
сите 138 | | | веќе видена

Актуелниот претседател на ЛДП и министер за животна средина се кандидираше за градоначалник на Битола на локалните избори во октомври. Неговата партија ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Гзим Нуредини, директорот на ковид-центарот во Тетово, за медиумите рече дека нема информација за тоа како се најде снимка од надзорната камера на социјалните ...
сите 317 | | | веќе видена

Полицискиот билтен информира дека вчера во 08.00 часот во Струга на магистрален пат А2 Струга-Ќафасан во близина на каменолом малолетник од Албанија со возило ...
сите 99 | | | веќе видена

Државниот завод за статистика објави дека попишувањето се одвива со нормален интензитет и темпо. Ваквото соопштение следува по пауза од четири дена во кои беа ...
сите 351 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев излезе со соопштение во јавноста во која наведува дека во зависност од резултатите од истрагата ќе одлучи дали да ќе ги прифати оставките ...
сите 214 | | | веќе видена

Максим Димитриевски, независниот кандидат за градоначалник на Куманово, во емисијата „Што не е јасно“ рече дека држават не смее да ја испушти контролата кога ...
сите 12 | | | веќе видена

Советникот на Демократската унија за интеграција во Советот на општина Тетово, Авни Руфати, поднесе оставка од партијата, преку порака упатена до лидерот на ...
сите 46 | | | веќе видена

next