Фактор

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите, кој ќе се кандидара за претседател на државата, во интервју за ТВ 24 изјави дека неговиот син Елвис Бајрам завршил ...
сите 6 | | | веќе видена

Според позитивните непишани скопски закони секој Александар или Ацо го добива прекарот Мац. Мојот долгогодишен другар,кој за жал не е веќе со нас(кај Балашевиќ ...
сите 2 | | | веќе видена

Емотивната приказна на харфистката во Македонската Филхармонија, Мерсиха Шукри, е пример дека едно кусо сообраќајно невнимание може да смени нечиј живот. ...
сите 2 | | | веќе видена

„Тажен пораз на Русија на Балканот“, „Балканот доби нова држава“, „Грција го ратификуваше Протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО“, „Грчкиот ...
сите 9 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи откако Министерството за култура го објави списокот со проекти од национален интерес во културата за 2019 година. ...
сите 10 | | | веќе видена

Канцеларката Ангела Меркел вчера го отвори новиот комплекс на германската Федерална разузнавачка служба (BND). Зградата се наоѓа во близина на Берлинскиот ѕид. ...
сите 35 | | | веќе видена

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери синоќа ги распиша претседателските изборите кои ќе се одржат напролет. За претседател ќе гласаме на изборите кои ќе се ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис на расправата за ратификација на Протоколот за членство во НАТО, изјави дека ќе гласаат против Протоколот ...
сите 31 | | | веќе видена

Грција го изгласа Протоколот за членство на Македонија во НАТО, со што Договорот од Преспа стапува на сила. Грчките пратеници го изгласаа со 153 гласа ...
сите 212 | | | веќе видена

next