Фактор

Комисијата за мандатни и имунитетски прашања на Собранието најави дека пратениците нема денеска, туку во среда ќе одлучуваат за одземање на мандатот на Никола ...
сите 232 | | | веќе видена

Синот на пејачката Ребека, Маркијан денеска полни 12 години. Ребека со емотивен статус му го честиташе роденденот на синот. „Маркијан, љубов моја, да знаев ...
сите 5 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во Само вистина на Канал 5, вели дека во Договорот со Грција нема реципроцитет. Прашува зошто ...
сите 19 | | | веќе видена

Од денес, 05.11.18 до 07.11.18 во Босна и Херцеговина се одржува третиот Регионален форум за иновација, технологија и претприемништво – Sarajevo Unlimited ...
сите 39 | | | веќе видена

Во текот на изминатите неколку месеци членовите на Платформата за јавно - приватен дијалог: Стопанска комора на Македонија, Стопанска комора за информатички и ...
сите 107 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија најостро го осудува вчерашниот инцидент во Тетово предизвикан од припадници на навивачката група ...
сите 39 | | | веќе видена

Во прекрасниот амбиент во Македонска филхармонија, пријателите на „Божиновски часовници и накит“ имаа ексклузивна можност за момент да ја победат гравитацијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Во суд денеска се слушаа „бомбите“ на рочиштето за предметот „Титаник“ на СЈО, а меѓу разговорите од пред локалните избори во 2013 година, имаше и разговор на ...
сите 42 | | | веќе видена

next