Фактор

Привремениот владин кабинет успеа да го заштити националниот интерес на Бугарија во надворешната политика, особено во однос на бугарската позиција за Северна ...
сите 13 | | | веќе видена

Заменик директорот на ДЗС Илми Селами ја нарече манипулација секоја информација од каде се калкулира со бројки за националноста на попишаните граѓани. Пописот ...
сите 325 | | | веќе видена

Власта и опозицијата сложно го одбија предлогот за намалување на патните трошоци на пратениците, реагираат од Левица. Предлог законот за изменување и ...
сите 37 | | | веќе видена

Во населбата Аеродром во Скопје, по 19 часот на улицата Методија Шаторов Шарло изгорел автомобил Шкода , објави Точка . Пожарот настанал покрај станбена зграда ...
сите 72 | | | веќе видена

Северна Македонија се вклучи во спасувачка мисија за уште 44 граѓани од Авганистан, активисти на организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin) основана ...
сите 45 | | | веќе видена

Талибанците пронашле 12,3 милиони долари кај екс функционери. Се работи за 12,3 милиони долари во готовина или златни шипки, кои се пронајдени кај поранешни ...
сите 64 | | | веќе видена

Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово. Тим од германски експерти кои треба да ги истражат причините и околностите за ...
сите 255 | | | веќе видена

Шест недели пред властите да објават, кинескиот дисидент Веи Џингшенг ги предупредил САД за коронавирусот. Ова се случило уште во ноември 2019 година. Веи ...
| | веќе видена

Земјотрес со епицентар во Албанија, бил почувствуван во северозападните делови од земјава. Земјотрес чиј епицентар се наоѓа во Република Албанија на 170 ...
сите 90 | | | веќе видена

Пратениците ги изгласаа измените на Изборниот законик. Собранието на 52-та седница без расправа со 78 гласа „за“, два „против“ и еден „воздржан„ и 24 гласа ...
сите 191 | | | веќе видена

Граѓаните во Словенија без сертификат не можат да наточат ниту гориво. Словенечките медиуми пишуваат дека поради оваа мерка, метежот на бензинските пумпи бил ...
сите 192 | | | веќе видена

Затворени училишта, поплавени и блокирани патишта и пруги. Ова е сликата на Франција по силното невреме кое ја зафати. Едно лице исчезнало вечерта, а еден ...
сите 3 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за индустриска сопственост, Горан Герасимовски, денеска беше на работен состанок со Антони Пешев - извршен директор на Стопанска ...
сите 41 | | | веќе видена

next