Фактор

Најавената даночна реформа ќе донесе промени и кај даночната стапка која се плаќа на приходите од закуп. Според новите предлози на Министерството за финансии ...
сите 60 | | | веќе видена

Во Бугарија неодамна е откриена измамничка мрежа која за пари фалсификувала сертификати за бугарско потекло и така преку Бугарија се стекнувало државјанство на ...
сите 25 | | | веќе видена

Првиот опозиционер му се пожалил и на европскиот комесар за како што обвинува „политичкиот прогон и злоупотребата на правосудството против ВМРО-ДПМНЕ“ во ...
сите 284 | | | веќе видена

Поради уличен дефект ф-90мм на ул.3/22 во с.Долно Лисиче, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.2 и 3 с.Долно Лисиче од 09:35ч до завршување.
сите 41 | | | веќе видена

Во координирана акција на МВР и „Градски паркинг“ изутринава пајак-службата собираше непрописно паркирани возила на „Џон Кенеди“ во скопската населба Чаир, ...
сите 5 | | | веќе видена

Списанието кое едуцира, информира и забавува генерации ученици од шесто до деветто одделение со децении, продолжува да предизвикува љубопитство и амбиција, да ...
| | веќе видена

Во Германија од 1 јануари на сила би требало да стапи сет измени на работното законодавство со кое оваа држава дополнително ќе ги отвори вратите за доселеници. ...
сите 9 | | | веќе видена

Поранешниот прв човек на најголемата хрватска компанија „Агрокор“, Ивица Тодориќ, е екстрадиран од Лондон во Загреб и веднаш е затворен во ќелија од двете ...
сите 26 | | | веќе видена

Скопскиот кафе-бар и ресторан „Ревија“ објави хуман оглас, за вработување на лица со Даунов синдром и попреченост. “ Трудот, желбата и волјата за работа не ...
сите 6 | | | веќе видена

next