Фактор

Министерството за правда на Грција сѐ уште е без одговор на барањата за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски, што се клуч во судскиот процес, ...
сите 44 | | | веќе видена

Откако екс градоначалникот на скопската општина Аеродром, се пренесаочи кон адвокатската кариера, јавноста ретко го слушаше и гледаше. Со коментар околу ...
сите 17 | | | веќе видена

Како може автобус со брзина која не надминувала 100 километри на час да пробие три заштитни челични огради изградени по стандарди и да се урне во провалија и ...
сите 10 | | | веќе видена

Претплатници може да побараат да им се измери брзината на интернетот на фиксната мрежа од Агенцијата за електронски комуникации, доколку операторот не им го ...
сите 5 | | | веќе видена

Оваа година за нас беше малку поинаква од изминатите неколку, вели Ивана Торес и додава дека животот е патување, и зад секоја нова кривина ни носи нови ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и на ДУИ - Зоран Заев и Али Ахмети денеска на пладне во Клубот на пратеници ќе се состанат за да разговараат околу можност за настап со ...
сите 222 | | | веќе видена

Министерот Филипче деновиве по несреќата повторно е во операциона сала и оттаму помагајќи им на повредените од несреќата. Како што дознаваме, тој е дел од ...
сите 5 | | | веќе видена

Се среќаваме со серизен политички проблем во Македонија од страна на актуелната власт, вели во ексклузивно интервју за телевизија Пинк, екс премиерот Никола ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 321 | | | веќе видена

„Никогаш нема да заборавам како ме молеше да ѝ помогнам“ - кажа Садет кој беше еден од жителите на селото каде што на13 февруари се случи најголемата автобуска ...
сите 18 | | | веќе видена

Во опозицијата падна одлука, додека владеачката гарнитура од вечерва почнува да преговара за консензуален кандидат со кој ќе се трча на избори. Професорката ...
сите 222 | | | веќе видена

Британскaта премиерка Тереза ​​Меј ќе се врати во Брисел за да преговора за условите на Брегзит следната недела, пренесува Ројтерс. Точниот датум на средбата ...
сите 69 | | | веќе видена

Германската полиција објави официјален извештај од сообраќајната несреќа во која животот го загуби српскиот фолк пејач Шабан Шаулиќ. -Во неделата утрото, во ...
сите 286 | | | веќе видена

next