Фактор

Mакедонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров во интервју за германскиот весник „Велт“ вели дека Западот треба да ги подобри односите со Русија, ...
сите 14 | | | веќе видена

Росана Сариќ- Тодоровска носталгично се присети на настан што ѝ го раскажала нејзината мајка Гордана, која била убавица на Куманово во 1962 година. ...
сите 6 | | | веќе видена

Фил Наумоф, Американец со македонско потекло, кој на изборите во вторник беше избран за судија во округот Ричленд во сојузната држава Охајо, на Фејсбук напиша ...
сите 6 | | | веќе видена

Не знам кој член од кој закон треба да се промени, но веројатно е логично на правосилно осудени функционери да им се укинат бенефициите и обезбедувањето што ...
сите 5 | | | веќе видена

Роковите течат, а eкс премиерот и пратеник Никола Груевски кој треба да издржува затворска казна, не се јавил во затвор. Нему утре судските службеници ...
сите 196 | | | веќе видена

next